Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V neděli Tříkrálový pochod s mimořádnou prohlídkou Větrného zámečku na Křemešníku

V povánočním čase zveme všechny příznivce turistiky, pobytu na čerstvém vzduchu, nenáročného pohybu, dobré pohody a setkávání se na malou procházku s dobročinným účelem. Smyslem akce, která probíhá na podporu tradiční Tříkrálové sbírky, je přispět k pospolitosti Pelhřimáků a lidí z okolí, protáhnout se po vánočním hodování, vidět se, být pospolu a projevit dobrou vůli. A budou i drobnosti pro děti… Zkrátka na trase Pelhřimov - Proseč pod Křemešníkem - Sluneční paseka - Křemešník vzniká nová pelhřimovská novoroční tradice - v neděli 5. ledna (den před svátkem Tří králů) jste tedy – již potřetí - zváni ke společné procházce.
Výchozí místa:

1. Masarykovo náměstí Pelhřimov (u kašny), start: 8.30 - 10.00. Hromadný odchod pro zájemce v 9.00.

2. Proseč pod Křemešníkem - Farma Hrnčíř, start 10.00 - 11.00 (zde bude během této hodiny možnost prohlídky stájí s koňmi).

Přijít lze samozřejmě i odjinud, ale na výchozích místech obdržíte startovní pohlednicovou kartičku, kterou si v cíli budete moci vyměnit za pamětní list a malý dárek.

Trasa vede po červené turistické značce (Pelhřimov náměstí - ulice U splavu, Wolkerova, parkoviště u hřbitova - samota Na Nivách - Proseč pod Křemešníkem (Farma Hrnčíř - koně) - Slunečná paseka (ohýnek) - Křížová cesta - Křemešník.

Přijít lze samozřejmě i odjinud.
Zpět do Pelhřimova bude zajištěn zdarma svoz autobusem (v 15.00 a 15.45) ze zastávky pod sjezdovkou (Křemešník).

Cestou budou připraveny 2 krátké zastávky:

a) Proseč pod Křemešníkem (Farma u Hrnčířů - s prohlídkou stájí)

b) Slunečná paseka - zde pelhřimovští skauti rozdělají oheň, uvaří guláš na ohni a připraví pár „vošťuráků“ (kdo bude chtít a vezme si cokoliv s sebou, může si opékat, popřípadě se jen ohřát a pochodovat dál).

PROGRAM NA KŘEMEŠNÍKU

• 12.00 - 14.00 - fotografování účastníků akce s Kašparem, Melicharem a Baltazarem (Tříkrálovásbírka ve prospěch Oblastní charity)

• Možnost výstupu na rozhlednu Pípalka (na vlastní nebezpečí)

• 12.45 - komentovaná prohlídka kostela Nejsvětější Trojice – mimořádně spojená s prohlídkou Větrného zámku - Matice Křemešnická

Poutní hotel Křemešník připraví pro pochodující teplé nápoje. I jejich zakoupením přispějete na Tříkrálovou sbírku.

Pro maminky s malými dětmi bude k dispozici prostor v zadní části restaurace – Krtečkova dílnička (herna) – tématické tvoření s lektorkou a zázemím (Rodinné centrum Krteček)

• Ve 14.00 na závěr akce proběhne v kostele dvacetiminutové zpívání koled, zakončené společným zpěvem písně „My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám“ (ZUŠ Pelhřimov).

Na akci určené všem, ale především rodinám spojují své síly: Agentura Dobrý den, Rostislav Čech, Oblastní Charita Pelhřimov, Poutní hotel Křemešník, Matice Křemešnická, Klub českých turistů, Pelhřimovští skauti, Město Pelhřimov, Farma Hrnčíř, Kulturní zařízení města Pelhřimova, Základní umělecká škola, Rodinné centrum Krteček...

Miroslav MAREK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)