Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Meteorologové varují před noční mrznoucí mlhou na východě Vysočiny

Mrznoucí mlhy, které začnou ve čtvrtek 2. ledna v devět večer a potrvají do pátku 3. ledna 10 hodin ráno, hrozí podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) i na Vysočině a to konkrétně v Bystřici nad Pernštejnem, Moravských Budějovicích, Náměšti nad Oslavou, Třebíči a Velkém Meziříčí.
V noci na pátek se budou vytvářet mrznoucí mlhy nebo i nízká oblačnost, které se ojediněle mohou udržet po většinu pátečního dne.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Snížená dohlednost, nebezpečí tvorby námrazy. V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku.

Výstraha dále platí pro Středočeský kraj (Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Nymburk, Poděbrady), Ústecký kraj (Bílina, Litoměřice, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec), Liberecký kraj (Česká Lípa), Královéhradecký kraj (Hořice, Hradec Králové, Jičín, Nová Paka, Nový Bydžov) a Pardubický kraj (Holice, Pardubice, Přelouč).

Varování platí i pro Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj (Hranice, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh), Zlínský kraj (Holešov, Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště), Moravskoslezský kraj (Nový Jičín, Odry).

Počasí se změní v sobotu, kdy by mělo být převážně zataženo a déšť. Noční teploty se budou pohybovat od 4 do 0 °C, přes den se vyšplhají až na 5 °C.
V neděli by pak mohly teploty v noci klesnout na -3 °C, přes den vystoupat až na 4 °C.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)