Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na následky nehody v Nové Říši zemřel při převozu do nemocnice dvaadvacetiletý řidič osobního auta

V Nové Říši na Jihlavsku na sinici II/112 se stala v sobotu 4. ledna krátce po osmnácté hodině tragická dopravní nehoda, při které zemřel dvaadvacetiletý řidič osobního auta.
'Řidič s osobním autem Volkswagen projížděl po silnici ve směru od Telče směrem do centra obce. Dvaadvacetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy především povaze a stavu vozovky a z dosud nezjištěných příčin dostal s vozidlem smyk. Vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do betonového tarasu u domu a poté se auto převrátilo. Při dopravní nehodě si řidič přivodil těžká zranění a byl v ohrožení života z místa dopravní nehody převezen do nemocnice v Brně. Při převozu svým zraněním bohužel podlehl', popsala tragickou událost policejní mluvčí Dana Čírtková.
V osobním vozidle cestoval v době dopravní nehody sám. Dechová zkouška vzhledem k závažnosti zdravotního stavu, nemohla být na místě nehody provedena. Vozidlo policisté zajistili pro potřeby znaleckého zkoumání. Na vozidle byly užity pneumatiky stanoveného typu s odpovídající hloubkou dezénu. Dalším šetřením bylo zjištěno, že řidič osobního vozidla nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem.

V letošním roce se jedná v Kraji Vysočina již o druhou dopravní nehodu s tragickými následky. První se stala v pátek 3. ledna po poledni v Jihlavě, kde na přechodu zemřel po srážce s osobním autem důchodce.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)