Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Žďárská galerie vystaví díla malířky Věry Dytrychové

Výstava obrazů malířky Věry Dytrychové bude zahájena slavnostní vernisáží v pátek 10. ledna v 16 hodin v galerii Staré radnice ve Žďáře nad Sázavou. Program doplní divadelní představení Malý princ v podání divadla Já to jsem.
Výtvarnice Věra Dytrychová ze Záboří absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze a výtvarný obor českobudějovické Pedagogické fakulty.
Autorka s pedagogickou praxí, která působí také jako lektorka speciálních výtvarných kurzů a táborů, zve na výstavě své diváky na nevšední procházku krajinou. Inspiraci pro své obrazy nachází při skutečném putování. Základem je akvarelová pastelka, kterou doplňuje akvarel, pastely a místy také akryl. Kreslení a malování se autorka věnuje jako celoživotnímu koníčku, který jí přináší radost a odreagování. V jejích kresbách se objevují především krajiny a také světy starých zahrad, které v sobě skrývají mnohá tajemství.

Výstava potrvá do 9. února. Galerie je otevřena od úterý do pátku 10 -12 a 14 -17 hodin; v sobotu a v neděli pak od 14 do 17 hodin.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)