Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

O zoologickou zahradu v Jihlavě je ze strany návštěvníků zájem, daří se i mláďatům

Zoologická zahrada v Jihlavě je trvale nejoblíbenějším turistickým cílem v celém kraji Vysočina. Důkazem toho je i další nárůst počtu návštěvníků během roku 2019, kdy jejími branami prošlo rovných 346 tisíc lidí. To je asi o 12 tisíc návštěvníků více než v dosavadním rekordním roce 2016. Uvedl to mluvčí zahrady Martin Maláč.
Návštěvnicky nejsilnějšími měsíci byly již tradičně měsíce červenec a srpen, během nichž zoo navštívilo celkem více než 145 tisíc lidí. Zajímavé však byly i měsíce září s více jak 22 tisíci lidmi a říjen s 21 tisíci návštěvníky, což je zapříčiněno zejména loňským extrémně teplým a hezkým babím létem.

„Jménem všech zaměstnanců chci za celý uplynulý rok poděkovat našim návštěvníkům a příznivcům zoologické zahrady. Vážíme si jejich přízně, protože zoo dnes nejsou jen zvířata, ale také návštěvníci, skrze které můžeme dále šířit do světa poselství o stále větší a naléhavější nutnosti chránit přírodu, zvířata, rostliny a celé ekosystémy,” vysvětluje ředitel Zoo Jihlava Jan Vašák.

„Podle prvních odhadů se v průběhu roku 2019 v Zoo Jihlava podařilo rozmnožit přibližně 80 druhů zvířat. Celkový počet úspěšně narozených, nebo vylíhnutých mláďat je necelých 600 jedinců. Tam nám opět nejvíce statistikami zahýbali obojživelníci a plazi. Loňskými rekordmany v počtu mláďat byly rosničky včelí, u kterých ošetřovatelé úspěšně odchovali skoro 150 mladých žabiček. Mezi nejnápadnější, nebo nejvýznamnější odchovy loňského roku pak určitě patří tapír jihoamerický, kusu liščí, guanako, manul, několik druhů drápkatých opic, leguáni kubánští, nebo hroznýšovci portoričtí narození na samém konci roku,” dodává tiskový mluvčí zoo Martin Maláč.

Prvními mláďaty roku 2020 se stali hned 1. ledna na Nový rok papoušek lori mnohobarvý horský a antilopa nyala nížinná.

Foto: Lori mnohobarvý horský, foto Martin Maláč

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)