Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Po stopách brouka Pytlíka aneb hmyzí postavičky z knížek Ondřeje Sekory v jihlavském muzeu

Výstava s názvem Po stopách brouka Pytlíka aneb hmyzí postavičky z knížek Ondřeje Sekory pohledem entomologa bude zahájena vernisáží v úterý 14. ledna v 17 hodin v Muzeu Vysočiny v Jihlavě.
Výstava Po stopách brouka Pytlíka přináší populárně naučné zamyšlení nad identitou hlavních hmyzích postaviček z knížek Ondřeje Sekory – Berušky, Cvrčka, Dřepčíků, Ferdy mravence, Hrobaříků, Chlupáčka, Chrobáka, Chrostíka, Koníka, Kováříků, Krtonožky, Majky, Mravkolvů Neviňátka a Ťutínka, Nosatých brouků, Potápníka, Straširybky, Potemníka, Prskavců, brouka Pytlíka, Roháče, Ruměnic, Splešťule, Střevlíka Masoráda, Svatojánských mušek, Svižníka, Škvorů, Tesaříka, Vodoměrky, Zlatohlávka a Znakoplavky.

'Stručné komentáře doplněné fotografiemi obsahují různé zajímavosti ze života uvedených příslušníků hmyzí říše, takže návštěvníci se například dovědí, jak ve skutečnosti vypadají dřepčíci – nejrychlejší skákači hmyzího světa, že pan Sekora si pletl kobylku a saranče a také že brouci prskavci vůbec nemají hasičské schopnosti a mnoho jiných zajímavostí', uvedl kurátor výstavy Pavel Bezděčka.

Výstava potrvá do neděle 15. března.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)