Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policie pátrá po mladících, kteří v Rantířovské ulici v Jihlavě poškodili auta

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu poškození vozidel, ke kterému došlo na začátku prosince v ulici Rantířovská v Jihlavě. Způsobená škoda přesáhla sto tisíc korun. Policisté pátrají po třech mladících, které zachytila kamera. Kolem půlnoci procházeli po ulici tři mladí muži, kteří na ploše před budovou postupně všichni vyskočili na jedno ze zaparkovaných vozidel a pak přeskakovali na střechy dalších vedle stojících aut, vše ještě zopakovali. Na poškozených vozidlech byla škoda vyčíslena na více než sto tisíc korun.
Následně přijali policisté trestní oznámení a případ začali prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Vzhledem k tomu, že na počátku nebylo jasné, kdy k poškození vozidel vlastně došlo, museli policisté vyhodnotit rozsah několika dní kamerových záznamů. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Na základě náročného šetření se policistům podařilo zjistit kdy a za jakých okolností k poškození vozidel došlo. V zájmu prověřování případu by nyní potřebovali zjistit totožnost tří mladíků, kteří jsou zachyceni na kamerovém záznamu.

Žádáme občany, kteří mladíky na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nacházejí či pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli jiné informace vedoucí k objasnění případu.

Video je na facebooku zde:
https://www.facebook.com/groups/iglau/permalink/2651156191604087/ ve skupině iglau.cz.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)