Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V Dolních Heřmanicích usedli za volant krátce po sobě dva opilí řidiči

V malé obci, v Dolních Heřmanicích na Žďársku, usedli dva řidiči za volant pod vlivem alkoholu. Velkomeziříčští policisté v úterý 7. ledna odhalili v katastru jedné obce dva řidiče, kteří usedli za volant vozidla pod vlivem alkoholu. Jeden z řidičů navíc řídil v době vysloveného zákazu.
Kolem páté hodiny večer v Dolních Heřmanicích zastavila policejní hlídka vozidlo Škoda Octavia, jehož řidičem byl sedmačtyřicetiletý muž. Dechová zkouška, kterou u něj policisté provedli, vykázala naměřenou hodnotu 0,88 promile. Podobný výsledek mělo i opakované měření. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že muž má od srpna loňského roku vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to platný do srpna roku 2021. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

Na stejném místě o několik minut později policejní hlídka zastavila ještě další vozidlo, a to osobní automobil Opel. Také jeho osmadvacetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce. Ta byla pozitivní a její naměřená hodnota činila 0,95 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 0,93 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Brtnicí projížděl cizinec pod vlivem drog
V úterý 7. ledna prováděli policisté ve večerních hodinách dohled nad bezpečností silničního provozu v Brtnici na Jihlavsku. Kolem dvaadvacáté hodiny zastavili vozidlo Škoda Octavia a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u pětačtyřicetiletého cizince negativní; test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl ale u řidiče pozitivní na amfetamin. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě, dále se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič v Pelhřimově byl pod vlivem drog
Pelhřimovští policisté v úterý 7. ledna kolem druhé hodiny ráno na ulici Myslotínská zastavili osobní automobil Subaru, jehož řidičem byl devětatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. Další jízdu mu policisté zakázali a vše zadokumentovali. Devětatřicetiletý řidič se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, por. Mgr. Stanislava Miláčková

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)