Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na vánočním večírku zemřel v Havlíčkově Brodě po rvačce dvaačtyřicetiletý muž

Během předvánočního firemního večírku v pátek 20. prosince v Havlíčkově Brodě zemřel na následky zranění po zatím neobjasněném konfliktu s kolegou v nemocnici dvaačtyřicetiletý muž.
Tragická událost se stala poblíž obchodního domu Alej v centru města v brzkých ranních hodinách. „Dva muži se vzájemně napadli. Jeden při tom spadl na zem a utrpěl zranění, jehož následkům po převozu do zdravotnického zařízení podlehl', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kriminalisté událost vyšetřují jako úmyslný trestný čin. Negativní roli zřejmě sehrál i alkohol.
„Případ si od havlíčkobrodských kriminalistů převzal vyšetřovatel z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Ten zahájil trestní stíhání jedné osoby pro trestný čin ublížení na zdraví, vyšetřuje ji na svobodě. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání pěti až deseti let', doplnila mluvčí s tím, že další informace k případu nebude policie až do ukončení vyšetřování sdělovat.

Zdravotnická záchranná služba byla na místo zavolána asi patnáct minut před čtvrtou hodinou ráno. Muž byl v bezvědomí a o jeho resuscitaci se pokoušeli kolemjdoucí. Asi po dvaceti minutách se podařilo lékařům muže oživit a převézt na urgentní příjem havlíčkobrodské nemocnice, kde nakonec přes veškerou péči lékařů zemřel.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)