Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Smrtelná nehoda na Jihlavsku u Stáje

Dopravní nehoda osobního a nákladního auta, která se stala v sobotu 11. ledna kolem půl osmé hodiny ráno mezi obcemi Stáj a Rudolec na Jihlavsku, si vyžádala jeden lidský život. Další člověk s lehkým zraněním byl převezen do jihlavské nemocnice.
'Řidič vozidla Peugeot utrpěl zranění, kterým i přes veškerou snahu zdravotníků, podlehl', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

'Dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina vyslali dnes ráno naši operátoři k dopravní nehodě u obce Stáj na Jihlavsku. Následky jsou tragické. Jednoho muže s lehkým zraněním převezli zdravotníci k dalšímu ošetření na urgentní příjem jihlavské nemocnice. Druhý muž utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem, kterým přes veškerou snahu záchranářů, na místě nehody podlehl', informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček.

Jak uvádějí hasiči na svém webu, osoba byla vyproštěna pomocí speciálního nářadí. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili místo události.

'Na základě dosavadního šetření policisté zjistili, že řidič nákladního vozidla jel ve směru od Rudolce a střetl se s vozidlem Peugeot, které jelo v protisměru', dodala mluvčí.

Místo tragické nehody je v současné době neprůjezdné a policisté odklánění dopravu na objízdnou trasu.

Na místě nehody provádějí policisté ohledání a zadokumentování. Prověřování nehody převzali kriminalisté jihlavského územního odboru. Příčinu, okolnosti a přesný průběh dopravní nehody zjišťují.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)