Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Meteorologové varují před noční namrzající mlhou na východě Vysočiny

Meteorologové vydali výstrahu před mrznoucími mlhami, které může doprovázet námraza. Výstraha je platná od sobota 11. ledna od 22 hodin do neděle 12. ledna do 10 hodin dopoledne na Vysočině v okolí Bystřice nad Pernštejnem, Náměště nad Oslavou, Třebíče, Nového Města na Moravě, Velkého Meziříčí a Žďáru nad Sázavou.
Doporučení ke zmírnění následků jevu: Snížená dohlednost, nebezpečí tvorby námrazy. V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku.

Dále výstraha platí pro:
Královéhradecký kraj - Broumov, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Trutnov, Vrchlabí;
Pardubický kraj - Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Žamberk
Jihomoravský kraj
Olomoucký kraj - Hranice, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh
Zlínský kraj - Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí, Zlín
Moravskoslezský kraj - Nový Jičín, Odry, Rýmařov, Vítkov

V sobotu má být převážně oblačno až zataženo. Zpočátku v Čechách, postupně i na Moravě a ve Slezsku se budou místy vyskytovat přeháňky, ve výškách nad 500 metrů i sněhové. Teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 stupni Celsia. V noci teploty klesnou až k nule.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)