Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Loupežné přepadení v prodejně v Třešti kriminalisté objasnili

Jihlavští kriminalisté objasnili loupežné přepadení, ke kterému došlo v lednu v prodejně v Třešti. Nespokojený zákazník v obchodě fyzicky napadl zaměstnance, vzal mu jeho telefon a z prodejny si při odchodu odnesl motorovou pilu. Podezřelého muže se kriminalistům podařilo vypátrat a zajistili i pilu, kterou při loupeži získal. Policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyřicetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a hrozí mu až desetiletý pobyt na mřížemi.
Ve středu 8. ledna přijali policisté po deváté hodině dopoledne oznámení od muže, který byl v prodejně v Třešti fyzicky napaden a okraden. Pachatel po činu z obchodu odešel s motorovou pilou a odjel vozidlem. Na místo ihned vyjeli policisté. Napadený muž neměl zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k popisu podezřelého muže i vozidla a začali po něm v lokalitě pátrat.

Prověřování závažného případu převzali kriminalisté jihlavského územního odboru. Prováděli šetření, zjišťovali a vyhodnocovali získané poznatky i informace. Na základě důkladného prověřování se kriminalistům podařilo podezřelého muže dopadnout. Vypátrali i motorovou pilu, které se muž při loupeži zmocnil. „Pilu chtěl obviněný muž zpeněžit v bazarovém obchodě na Jindřichohradecku,“ dodal por. Bc. Martin Jůzl, komisař oddělení obecné kriminality s tím, že motorovou pilu policisté zajistili a následně ji předali zpět jejímu majiteli.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání čtyřicetiletého muže z Jihlavska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl npor. Ing. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, obviněný muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost.

Čtyřicetiletý muž je obviněn z toho, že se v Třešti dopustil loupežného přepadení. Přijel vozidlem do města a před devátou hodinou dopoledne přišel do prodejny. Dostal se do sporu s prodavačem, neboť nebyl spokojen se způsobem vyřízení jeho požadavku. Obviněný muž se proto začal chovat agresivně, prodavače chtěl donutit k vydání peněz pod pohrůžkou a použitím násilí. Výhrůžky přešly ve fyzický útok a napadený prodavač utržil rány pěstí, obviněný muž mu poté vzal mobilní telefon a při odchodu ještě motorovou pilu v hodnotě necelých dvacet tisíc korun. Telefon cestou odhodil, z obchodu odešel a z místa odjel vozidlem, motorovou pilu se následně snažil prodat.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchanou trestnou činnosti lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)