Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté v Jihlavě pátrali po třináctiletém chlapci, byl nalezen prochladlý, ale v pořádku

Policisté v Jihlavě pátrali ve středu 5. února večer po nezletilém chlapci, který se nevrátil domů. Hocha se podařilo v krátké době nalézt zejména díky všímavému muži, u kterého vzbudil nedostatečně oblečený chlapec na ulici pozornost a obrátil se proto na policii. Hoch byl vzhledem k aktuálnímu mrazivému počasí prochladlý ale jinak v pořádku.
Ve středu 5. února přijali policisté na tísňové lince 158 kolem půl osmé večer oznámení o pohřešování třináctiletého chlapce. Hoch odešel kolem šesté hodiny večer z domu v obci blízko Jihlavy a poté již o sobě nepodal žádnou zprávu. Chlapec byl oblečen v pyžamových kalhotách, bundě a v letních pantoflích. Blízcí příbuzní se ho nejprve snažili sami nalézt, když ale vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se na policii. Policejní hlídky pořádkové i dopravní policie začaly ihned po chlapci v lokalitě jeho bydliště a v Jihlavě pátrat. Dále policisté zorganizovali pátrací akci a do hledání se zapojili i policejní psovodi, strážníci městské policie a hasiči.

Dobrá zpráva přišla kolem půl deváté večer, chlapce si v prostoru autobusové zastávky na ulici Humpolecká v Jihlavě všiml náhodný kolemjdoucí. Hoch, který byl v zimě nedostatečně oblečen, upoutal jeho pozornost. Muž přivolal policisty, kteří poskytli prochladlému chlapci nezbytnou pomoc, jinak byl hoch v pořádku. Chlapce si poté převzala jeho rodina.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)