Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Zájem o služby Domácího hospice Vysočina stále roste

Novoměstský Domácí hospic Vysočina v roce 2019 doprovázel v okrese Žďár nad Sázavou 141 pacientů v závěru života. To je o padesát více než v roce 2018.
„Jsme rádi, že se na nás rodiny s důvěrou obracejí. Myslím, že se tak postupně zúročuje naše dvacetileté úsilí o poskytování kvalitní a bezpečné domácí hospicové péče, “ uvádí ředitel hospice Petr Hladík.

Odbornou zástupkyní hospice je nově MUDr. Veronika Chroustovská

Prioritou pro tento rok je další personální personální posílení „Nyní ve spolupráci s novoměstskou nemocnicí hledáme další lékaře a lékařky se zájmem o paliativní medicínu. Vidíme, že zájem o naše služby každoročně stoupá a tak chceme udržet kvalitu a standard našich služeb,“ uvádí ředitel hospice. Novou odbornou zástupkyní pro paliativní medicínu Domácího hospice Vysočina se od 1. února 2020 stala dlouholetá spolupracovnice MUDr. Veronika Chroustovská.

Více je sester, rozšiřuje se nabídka půjčovny pomůcek
Hospic loni posílil tým dvě zdravotní sestry, aktuálně jich má osm na hlavní pracovní poměr a stejný počet na částečný úvazek. Od února rozšiřuje také nabídku půjčovny zdravotnických pomůcek v Novém Městě. Tým hospice se dále připravuje formou vzdělávání na poskytování dětské domácí paliativy. Garantem této oblasti je MUDr. Ivana Ryglová, ředitelka Dětského centra v Jihlavě a spolupracovnice hospice.

Domácí hospic Vysočina o.p.s. je registrovaným zdravotnickým zařízením, které se zaměřuje především na poskytování péče o nevyléčitelné nemocné a umírající pacienty v domácím prostředí. Zároveň poskytuje odbornou podporu jejich rodinám v průběhu péče i po úmrtí. V našem týmu jsou lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, pečovatelé, psychologové a kaplanka.

- tz -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)