Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na silnici I/38 na Havlíčkobrodsku zemřel po střetu s náklaďákem třicetiletý řidič osobního auta

Na silnici I/38 u obce Skuhrov na Havlíčkobrodsku se stala v sobotu 8. února krátce po půl páté ráno tragická dopravní nehoda, při které zemřel na místě třicetiletý řidič osobního auta.
'Střetla se zde čelně dvě auta - osobní vozidlo Škoda Octavia a nákladní auto Mercedes Actros. Při střetu utrpěl řidič v osobním voze, který jel od Havlíčkova Brodu, těžké zranění, kterému na místě podlehl', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. V autě cestoval sám.

'Po srážce osobního vozidla s kamionem zůstala ve voze jedna zaklíněná osoba nejevící známky života. Řidič osobního auta utrpěl mnohočetná zranění a přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt', doplnil mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Řidič nákladního vozidla zraněný nebyl, dechová zkouška provedena na místě byla s negativním výsledkem. U řidiče osobního vozidla byla nařízena pitva.

Silnice zůstala po nehodě zcela neprůjezdná a provoz osobních vozidel je odkláněn na objízdnou trasu přes obec Olešná.
Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření.

'Jedná se o první tragickou nehodu, která se stala v únoru. V letošním roce zemřelo v našem kraji celkem osm osob. Lednové tragické dopravní nehody si vyžádaly sedm obětí. Ve dvou případech týkaly střetů vozidel s chodcem. V jednom případě se dopravní nehoda stala na přechodu pro chodce za dobrých světelných podmínek. Druhá dopravní nehoda se stala večer, tedy za zhoršených světelných podmínek a chodkyně navíc přecházela přes frekventovanou silnici mimo přechod pro chodce', informovala D. Čírtková.
Doplnila, že při letošních šesti dopravních nehodách zemřeli řidiči osobních vozidel. V třech případech vyšlo při šetření tragických nehod najevo, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)