Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté chytili muže v Kamenici nad Lipou přímo na místě lupu

Policisté dopadli muže, který se vloupal do rekreačního domu v Kamenici nad Lipou, kde přespal a vypil alkohol. Podezřelého muže policisté zadrželi přímo v místě lupu a policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Třicetiletý muž je podezřelý z toho, že se dva dny před zadržením, tedy v pondělí 3. února večer, násilím vloupal do domu, kde vypil lahve s pivem a přespal zde.
'V rámci obchůzkové služby policisté ve středu 5. února v ranních hodinách zjistili, že dům se pravděpodobně stal útočištěm nezvaného hosta a byl zde předpoklad, že ten se ještě nachází uvnitř. Na místo byl také přivolán policejní psovod se služebním psem. Policejní hlídky muže zadržely kolem šesté hodiny ráno a převezly ho na policejní služebnu k provedení potřebných úkonů trestního řízení', informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž byl již v minulosti pro majetkovou trestnou činnost soudně trestán, a to v prosinci roku 2017. Za uvedenou trestnou činnost mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)