Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Žena z Nového Města na Moravě, která se vrátila z Benátek, je v domácí karanténě

V souvislosti s koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19, je v domácí karanténě žena v Novém Městě na Moravě na Žďársku, která se vrátila z Benátek a projevily se u ní zdravotní potíže. Vzorky putovaly do Národní referenční laboratoře dnes ráno, výsledky by měly být známy dnes večer.
Žena byla v Benátkách ještě se dvěma dalšími příbuznými, které krajští hygienici také sledují. Pouze u ženy se projevily zdravotní potíže a vzhledem k cestovatelské anamnéze jsme přistoupili k testům,“ potvrdila vedoucí protiepidemického oddělení žďárského pracoviště lékařka Renée Mašová s tím, že pokud by se virus potvrdil, jednalo by se o tom, v jaké z nemocnic ženu hospitalizovat. „V jednání by byly krajské nemocnice, například v Jihlavě či v nemocnici Na Bulovce.

Kvůli šíření nemoci po Evropě se podle ředitelky protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Aleny Dvořákové na hygienickou stanici dnes obrací větší množství lidí, kteří se z Itálie vrátili nebo tam chtějí vycestovat. „Byli tam na karnevalu, tak chtějí vědět. Potom jsou to různí obchodníci z Verony nebo Milána. Pak jsou to ti, kteří míří na hory - mají tam jet, nebo ne. Ministerstvo doporučuje nejezdit do nejpostiženějších oblastí. Já jim to říkám rovněž,“ řekla Dvořáková.

Koronavirus v Česku se zatím neprokázal. Testována kvůli němu byla asi stovka lidí. Nemocnice jsou na jeho případný výskyt podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) připraveny. Nový typ koronaviru se šíří od loňského prosince z Číny a zabil od té doby přes 2660 lidí, většinu v Číně. Z evropských zemí se v posledních dnech nákaza šíří hlavně v Itálii, případy ohlásilo 12 evropských zemí.

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)