Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Řidička osobního auta u Petrovic na Třebíčsku po srážce s náklaďákem utrpěla těžké zranění

Při dopravní nehodě, která se stala v pátek 15. května krátce před půl devátou ráno na křižovatce u Petrovic na Třebíčsku, utrpěla těžké zranění čtyřiadvacetiletá řidička osobního auta Seat Ibiza. Skončila v nemocnici.
'Řidička jela po silnici III/40512 ve směru od obce Petrovice směrem ke křižovatce. Při průjezdu křižovatkou se silnicí II/405 ve směru k obci Krahulov nerespektovala dopravní značení a nedala přednost v jízdě nákladnímu vozidlu Iveco, jehož řidič projížděl uvedenou křižovatkou po hlavní pozemní komunikaci ve směru od obce Krahulov k obci Okříšky. Došlo ke střetu vozidel, při nichž řidička utrpěla těžké zranění, se kterým byla transportována letecky do nemocnice', popsala nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ke zranění jiných osob při nehodě nedošlo. Na obou vozidlech vznikla hmotná škoda v celkové výši 220 tisíc korun. Silnice byly po nehodě na nezbytně nutnou dobu zcela neprůjezdná. Vzhledem k charakteru zranění řidičky nebylo možné provést dechovou zkoušku na alkohol. Z toho důvodu byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. U řidiče nákladního vozidla byla dechová zkouška negativní. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)