Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Neznámý pachatel se vloupal do sklepní kóje a sebral elektrokolo, hrozí mu až osm let vězení

Neznámý pachatel v době od večerních hodin 14. května do ranních hodin 16. května v Pelhřimově vnikl do společného přízemního prostoru panelového domu, kdy nezjištěným způsobem překonal uzamčené vstupní dveře, které nepoškodil. Poté se vloupal do uzamčené sklepní kóje, odkud vzal elektrokolo.
'Majiteli způsobil pachatel škodu ve výši nejméně 23 tisíc korun. Policisté vyjeli na místo, ohledali místo činu, zajistili upotřebitelné stopy a po pachateli pátrají. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci. V případě dopadení pachatele mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až osmi let', uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

V této souvislosti je důležité připomenout, že právní kvalifikace u některých trestných činů v době nouzového stavu země je okolností podmiňující použití vyšší trestní sazby. Jedná se například o krádeže, podvody, šíření poplašné zprávy, šíření nakažlivé lidské nemoci a další. Naši policisté již využívají a i nadále budou tento institut využívat. Jednotlivé případy jsme již opakovaně medializovali, abychom dali pachatelům jasný signál, že jejich protiprávní činnost je v současné době zcela nepřípustné, a proto se bude přísněji posuzovat. Pokud se pachatel dopustí krádeže vloupáním například do prodejny a odcizí zboží například v hodnotě několika set korun, hrozí mu nyní trest odnětí svobody v sazbě až osm let.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)