Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

MHD v Jihlavě se vrátí do letního režimu

Od pondělí 25. května se městská hromadná doprava v krajském městě Vysočiny vrací k běžnému letnímu provozu. Končí tak omezení v dopravě zavedená v souvislostí s pandemií koronaviru a doprava bude zpátky v režimu, ve kterém jezdila loni touto dobou.
Dopravní podnik odhaduje ztráty způsobené úbytkem cestujících z důvodu pandemie čínského viru asi na 5,7 milionů korun bez DPH do konce května 2020. Úbytek cestujících byl ve druhé polovině března až šedesátiprocentní. A až od konce dubna začal počet cestujících pomalu znovu růst.

Ve srovnání s loňským rokem je současný počet cestujících asi na úrovni 2/3 loňského květnového průměru. Od 25. května se proto provoz vrací do letního režimu. „Budeme jezdit ve stejných intervalech jako loni touto dobou. Na páteřních linkách A, B a C budou trolejbusy odjíždět ze zastávek každých 15 minut. A až do prázdnin přidáváme i školní autobusy na linkách 5 a 8,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ) Radim Rovner. Podle jeho slov se další změny jízdních řádů dají čekat v průběhu září, kdy půjdou už snad všichni žáci a studenti opět do škol. Na případnou zvýšenou poptávku cestujících i během dalších týdnů nebo letních prázdnin je ale jihlavská MHD připravena pružně aktuálně zareagovat.

DPMJ se stále pečlivě stará o čistotu vozů a stále také každodenně dezinfikuje všechna vozidla. Od počátku roku se také výrazně zlepšilo dodržování jízdního řádu. Navíc 97% km MHD v Jihlavě je ekologických, u trolejbusů bezemisních čistě na elektřinu a u autobusů nízkoemisních na CNG. „Kdo chce tedy cestovat levně, bezpečně, ekologicky a včas, zvolí v Jihlavě MHD,“ uzavírá ředitel DPMJ Radim Rovner.

Od 25.5.2020 se zavádí v MHD v Jihlavě v pracovní dny tyto změny:

Linka A, B základní interval 15 minut od 05:00 do 19:00.
Linka C základní interval 15 minut od 05:00 do 16:00.
Linka E se vrací k původnímu jízdnímu řádu bez omezení.
Linka D a F základní interval 30 minut od 05:00 do 19:00.
Linka 5 je zaveden školní spoj s odjezdem 07:10 z konečné v Ráji a 07:35 s odjezdem ze Zborné.
Linka 8 pojede školní spoj s odjezdem 07:15 z Hybrálce, zajede k základním školám Jarní a Evžena Rošického.
Linka N – provoz bude obnoven z pátku na sobotu a ze soboty na neděli.

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)