Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Bouře nad Vysočinou: spadl s autem do rybníka, jeho štěstí, že byl vypuštěn

Téměř dvacetkrát vyjížděli hasiči během sobotní odpolední bouřky na Vysočině k popadaným stromům, dále čistili kanalizace, uklízeli vozovky od nánosů bahna a odčerpávali vodu ze sklepů. Nejvíce zasahovali v okresech Pelhřimov, Havlíčkův Brod a Jihlava. V Telči spadlo auto do vypuštěného rybníka.
Zasahovali také krátce před osmnáctou hodinou u dopravní nehody u Štoků na Havlíčkobrodsku, při které utrpěla zranění jedna osoba.

Další dopravní nehoda během bouřky se stala v Telči v ulici Batelovská asi v 18.45 hodin, při které spadlo osobní auto do vypuštěného rybníka. 'Devětasedmdesátiletý řidič vozu Renault se dostatečně nevěnoval řízení a v silném dešti s automobilem vyjel v zatáčce mimo komunikaci, kde havaroval v příkopu určeném na odtok vody z rybníka. Řidič byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na vyšetření do jihlavské nemocnice. Dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Hasiči auto z rybníka vyprostili pomocí jeřábu.
Na vozidle vznikla škoda přibližně třicet tisíc korun.

Přes sousední jižní Čechy postupovalo navečer pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm. Na stanici Temelín na Jindřichohradecku spadlo během 20 minut kolem 30 mm srážek.

V sobotu večer a v noci na neděli postoupí bouřky a fronta z území ČR k východu a vítr zvolna zeslábne.

Ilustrační foto HZS ČR

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)