Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté na silnici I/38 za dvě a půl hodiny odhalili třináct řidičů, kteří porušili pravidla silničního provozu

Policisté ve středu 15. července na silnici I/38 mezi Havlíčkovým Brodem a Golčovým Jeníkovem během 2,5 hodiny zkontrolovali 150 vozidel a 13 řidičů se dopustilo přestupku v dopravě, za který policisté uložili pokuty v příkazním řízení. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
'Jedná se o silnici, kde dochází k vyššímu počtu dopravních nehod, navíc velmi často s vážnými následky. Akce měla především preventivní charakter.
Policisté během 2,5 hodiny zkontrolovali 150 vozidel a 13 řidičů se dopustilo přestupku v dopravě, za který policisté uložili pokuty v příkazním řízení. 'Pomocí vrtulníku se podařilo zjistit také čtyři řidiče, kteří předjížděli v místě, kde je na vozovce souvislá plná čára, což zakazuje předjíždění, které je v takových místech navíc velmi nebezpečné. Jeden řidič projížděl v místě s dopravním omezením u Skuhrova na červenou na semaforu a u jednoho řidiče byl zjištěn alkohol v hladině 0,11 promile alkoholu', informovala D. Čírtková.

Do akce se zapojila vozidla v policejním provedení, vozidla pro skrytý dohled vybavená radarem, policejní motocykly, a také vrtulník Letecké služby Policie ČR.

'V podobných akcích budeme v létě pokračovat i na jiných místech našeho kraje', doplnila mluvčí.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)