Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

První herní prvky zpestřily Stříbrné údolí v Jihlavě, o dalších může veřejnost hlasovat

Stříbrné údolí v Jihlavě se snaží město oživit také jednoduchými herními prvky pro děti. Další mají přibývat na základě požadavků veřejnosti. Město teď organizuje k návrhům dalších venkovních her anketu. První hry jako dětské skákačky nebo labyrinty už jsou instalované v areálu letního kina na Heulose a děti je rády využívají, jak je vidět i v přiloženém krátkém video spotu.
Jeho součástí je pod logem města Jihlavy také QR kód, pomocí kterého se může veřejnost zapojit do hlasování v interaktivní anketě. V telefonu se po načtení kódu automaticky otevře internetová stránka , kde je anketa umístěna. Tam je možné nejprve vybrat z mapy lokalitu, kam by lidé chtěli herní prvek umístit a pak jsou na výběr různé návrhy herních prvků, které jsou v tuto chvíli k dispozici.

Vznikly v rámci projektu spolupráce města Jihlavy se Střední uměleckou školou grafickou. Studenti vedení zástupkyní ředitele Alicí Waisserovou navrhli herní prvky pro děti ve věku 5 – 10 let. Návrhy jsme poté představili žákům prvního stupně základních škol, tedy těm, kteří by je měli využívat. Prověřili jsme, jestli jsou pro děti návrhy lákavé a taky jsme požádali holky a kluky ze 2.–5. třídy, aby vytvořili svoje vlastní návrhy. I pro ně se dá v anketě hlasovat.

V blízkosti plátna letního kina, kudy projede velké množství lidí, jsme nechali nalepit první dvě hry. Teď se chceme zeptat lidí, dětí, maminek a tatínků, babiček a dědečků, které návrhy se jim líbí a kde by takové další skákačky a labyrinty chtěli mít. A samozřejmě budeme rádi i za další nápady.

Projekt vychází ze Strategie pro kulturu, volný čas a cestovní ruch, kterou veřejnost společně s odborníky pomohla sestavit v roce 2016.

Video na:
https://jihlava.cz/prvni-herni-prvky-zpestrily-stribrne-udoli-o-dalsich-muze-verejnost-hlasovat/d-540215/p1=103430

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)