Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na Vysočině a v celé republice hrozí v neděli silné bouřky, vyloučeno není ani krupobití

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami s přívalovými srážkami kolem 30 milimetrů, které by měly Vysočinu, ale i celou Českou republiku zasáhnout v neděli 19. července od 12 do 22 hodin.
V neděli by mělo být přes den oblačno až zataženo, postupně místy až polojasno. Místy přeháňky, během dne i bouřky, ojediněle silnější. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší odpolední teploty 21 až 24 stupňů. Slabý proměnlivý vítr do 4 metrů za sekundu, v bouřkách může přechodně zesílit.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Od úterý začne přes naše území od severozápadu přecházet studená fronta. Za ní se k nám v dalších dnech rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)