Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Řidiči bez papírů a opilí usedají za volant a bourají

Policisté ve Velkém Meziříčí v ulici Novosady zastavili ve čtvrtek 16. července o půl třetí odpoledne třicetiletého řidiče Fordu Mondeo, který nepředložil řidičský průkaz. V evidenci policisté zjistili, že muž má okresním soudem vysloven platný zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel, a to až do února roku 2022. Muži hrozí za spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí trest odnětí svobody až na dva roky.
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiačtyřicetiletý muž, který řídil auto i přes uložený zákaz. Ve čtvrtek 16. července jel po deváté hodině dopoledne s vozidlem Renault Espace v Třebíči po ulici Táborská. Policisté automobil zastavili a kontrolou zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven od začátku letošního července zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do začátku roku 2022. Dechová zkouška u něho byla negativní. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Policisté mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidička byla opilá, nadýchala téměř dvě promile
S téměř dvěma promile alkoholu řídila včera vozidlo sedmačtyřicetiletá žena. Ve středu 15. července jela před polednem s automobilem Škoda Fabia v Třebíči po ulici Brněnská. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidičky při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,96 promile alkoholu a opakovaná zkouška u ní ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté ženě zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz. Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řídil pod vlivem alkoholu
V úterý 14. července před šestou hodinou odpoledne prováděli policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou běžnou silniční kontrolu na silnici II. třídy číslo 388 mezi obcemi Bohdalov a Pokojov, při které zastavili osobní automobil Škoda Octavia, který řídil třiapadesátiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 0,38 promile. Z tohoto důvodu policisté řidiči zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek v dopravě, za který ve správním řízení hrozí pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Opilí řidiči
V pátek 10. července odhalili policisté v Jihlavě řidičku, která měla téměř dvě promile alkoholu. Sedmačtyřicetiletá žena jela po osmé hodině večer s vozidlem Škoda Fabia po ulici Na Vyhlídce. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidičky při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,63 promile alkoholu a opakované zkoušky u ní ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté ženě zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz. V sobotu policisté sdělili ženě podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

O řidičský průkaz přišel také osmatřicetiletý muž z Kralovéhradecka, který řídil v Jihlavě vozidlo s téměř jedním a půl promile alkoholu v dechu. V sobotu 11. července jel před jednou hodinou v noci s automobilem Škoda Karoq po ulici Hradební, kde vozidlo zastavili policisté. Řidiči naměřili hodnotu 1,47 promile alkoholu. V další jízdě již muž nesměl pokračovat, policisté mu zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiašedesátiletý muž, který řídil vozidlo opilý. V sobotu 11. července jel po druhé hodině v noci s automobilem Renault Thalia v Třebíči ve směru od ulice Velkomeziříčská k ulici Jar. Heyrovského. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,36 promile alkoholu. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řídil vozidlo pod vlivem alkoholu
Policisté z obvodního oddělení Světlá nad Sázavou prováděli v neděli 12. července po desáté hodině dopoledne běžnou silniční kontrolu, při které na silnici vedoucí ze Světlé nad Sázavou do obce Dobrovítova Lhota zastavili osobní automobil Renault, který řídil jednatřicetiletý muž. Policisté s řidičem v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vykazovala 2,23 promile. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Následně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Jízda pod vlivem alkoholu
Humpolečtí policisté prováděli v neděli 12. července okolo druhé hodiny odpoledne běžnou silniční kontrolu, při které u křižovatky ulic Okružní a Hálkova v Humpolci zastavili osobní automobil Mitsubishi, které řídil šestačtyřicetiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,19 promile. Z tohoto důvodu policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Po provedení všech nezbytných úkonů policisté případ zadokumentovali jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Řidič na Jihlavsku byl opilý, nadýchal 2,61 promile
S téměř třemi promile alkoholu řídil v pátek 10. července vozidlo sedmačtyřicetiletý muž. Řidič jel po druhé hodině odpoledne s vozidlem Opel Astra po silnici ve směru od Hodic na Panenskou Rozsíčku. Automobil policisté zastavili. Při kontrole zjistili, že je řidič pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,61 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a v další jízdě již nesměl pokračovat. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Opilý řidič v Pelhřimově
V pátek 10. července odhalili policisté v Pelhřimově řidiče, který měl téměř dvě promile alkoholu. Čtyřiačtyřicetiletý muž jel před třetí hodinou odpoledne s vozidlem Škoda Octavia po ulici Za Náspem směrem k ulici Myslotínská. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,82 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič na Pelhřimovsku utrpěl při nehodě těžké zranění
V sobotu 11. července jel před půl třetí odpoledne řidič automobilu Škoda Octavia ve směru od Červené Řečice na Želiv. Při projíždění zatáčky dostal s vozidlem smyk, přejel do protisměru a narazil do protijedoucího vozidla Škoda Fabia. Fabie byla vlivem nárazu odražena do silničního příkopu, kde skončila stát na boku. Řidič automobilu Škoda Fabia byl s podezřením na těžké zranění zdravotnickou záchrannou službou převezen do pelhřimovské nemocnice. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, při kterých u obou požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda devadesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté dále šetří.

Střet dvou vozidel na Třebíčsku, řidička byla pod vlivem alkoholu
V pátek 10. července došlo mezi obcemi Hornice a Slavíkovice k dopravní nehodě. Před pátou hodinou ráno jela sedmatřicetiletá řidička vozidla Peugeot po komunikaci ve směru od obce Kdousov, v katastru obce Mladoňovice vjela do křižovatky, kde v tu dobu projížděl po hlavní silnici automobil Hyundai, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Policisté provedli dechové zkoušky, u řidičky peugeotu naměřili pozitivní výsledek. Žena měla 0,48 promile alkoholu v dechu. U druhé řidičky bylo požití alkoholu dechovou zkouškou vyloučeno. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Na vozidlech vznikla škoda přibližně 130 tisíc korun. Policisté podnapilé řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz. Dopravní nehodu dále šetří

Střet vozidel na Žďársku si vyžádal šest zraněných
Šest zraněných si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo v pátek 10. července v katastru obce Meziříčko. Před druhou hodinou odpoledne jel jednačtyřicetiletý řidič vozidla Fiat Panda po silnici směrem ke křižovatce mezi obcemi Jersín, Černá a komunikací vedoucí k Měřínu. Vjel do křižovatky, kde v tu dobu projížděl po hlavní silnici řidič automobilu Citroen Jumper, a došlo ke střetu. Fiat byl po nárazu odhozen na dopravní značku a skončil v poli na střeše. Při dopravní nehodě se zranil řidič vozidla Fiat a jeho čtyři spolujedoucí, zranění utrpěl také řidič citroenu. Všichni zranění byli transportováni do nemocnice v Jihlavě, jeden z nich letecky. Místo dopravní nehody policisté ohledali a zadokumentovali. U řidičů provedli dechové zkoušky, při kterých u obou požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda necelých sto tisíc korun. Dopravní nehodu policisté dále šetří.

Zdroj: Policie ČR

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)