Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Osobnosti Nového Města na Moravě mají u Milovského rybníka pamětní strom

Akce, která má podpořit životní prostředí a ocenit a vyzdvihnout přínos osobností, které žijí na Novoměstsku a které proslavily region nejen v České republice, ale i v zahraničí, proběhla ve stínu Malinské skály u Nového Města na Moravě.
A tak vznikla myšlenka vysazení aleje javorů v areálu hotelu Orea Resort Devět Skal, který se nachází v malebném prostředí Milovského rybníka (založeného v roce 1610 Vilémem Dubským z Třebomyslic).

Prvními osobnostmi, které se staly patrony nových stromů, jsou muzikant a zpěvák MVDr. Jan Sedlařík, jehož dechová kapela „Veselá sedma“ za dobu své dlouholeté činnosti uskutečnila více než 600 vystoupení u nás i v zahraničí a účinkovala v řadě televizních pořadů (MVDr. Jan Sedlařík, povoláním mlékař, byl ve svém oboru považován za jednoho z nejlepších našich odborníků. Dodnes je nejen na Novoměstsku známý a oceňovaný jeho Maršovský sýr, který sám vytvořil …) a profesionální horolezec Radek Jaroš, který se v roce 2014 stal teprve 15. člověkem na světě, jenž vystoupil bez kyslíkových přístrojů na všechny osmitisícovky naší planety.

Jak MVDr. Jan Sedlařík, tak Radek Jaroš, mají začátky své kariéry spojené s krajinou u Milovského rybníka – Jan Sedlařík 10 let pravidelně vystupoval v rekreačním zařízení na Milovech: napřed ve starém hotelu, později pak v novém hotelu „Devět skal“ a rovněž Radek Jaroš – který považuje milovské údolí řeky Svratky a okolní hřebeny, ze kterých na mnoha místech vyčnívají skalní masivy, za nejkrásnější část Českomoravské vrchoviny – začínal svoji horolezeckou dráhu na nedalekém Drátníku. Dosažení koruny Himaláje tohoto významného sportovce pak připomíná monumentální balvan v sedle nad nedalekou vesničkou Blatiny.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)