Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Svatojánská pouť ve Žďáře nad Sázavou nebude ani v náhradním termínu, rozhodla o tom rada města

Původně květnová svatojánská pouť, která se slaví na Zelené hoře v kostele svatého Jana Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou a která byla kvůli jarním koronavirovým opatřením přeložena na druhou polovinu září, se nakonec konat nebude. Rozhodli o tom žďárští radní, a to na základě vývoje vládních opatření o veřejných akcích proti šíření nákazy Covid-19.
V současnosti by bylo nutné respektovat požadavek maximálně tisíc osob ve stejný čas na stejném místě, což se vzhledem k charakteru a velikosti žďárské pouti nedá dodržet. Bez tradičního pouťového veselí, které co do počtu atrakcí patří k největším akcím tohoto druhu v republice, se tak budou muset obyvatelé Žďáru i jeho návštěvníci v letošním roce obejít.

„U akce jako je pouť, a zejména ta žďárská, které se účastní tisíce lidí z celé republiky, není možné dodržet sektorové uspořádání s maximálním množstvím tisíc lidí, nehledě na nutnost mít v sektorech vlastní toalety a desinfekci. Proto musíme s velkou lítostí pouť zrušit,“ vyjádřila se místostarostka Žďáru nad Sázavou Ludmila Řezníčková.

Ždárská pouť se tradičně koná na svátek svatého Jana Nepomuckého, který podle liturgického kalendáře připadá na 16. květen. Zkraje dubna, kdy byl v českých zemích kvůli šíření koronaviru nouzový stav, se původně radní ve Žďáře nad Sázavou dohodli na tom, že by akce s pouťovými atrakcemi mohla být u zimního stadionu ve dnech 18. až 20. září.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)