Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Táborští znovu obnovují oblíbená dobrodružství při večerních prohlídkách zoo

Temný stín se ve tmě neslyšně protáhne jen pár kroků od návštěvníků zoologické zahrady, kteří vzápětí zjistí, že kolem nich špacíroval třeba medvěd hnědý. Nebo na ně za mohutným stromem vykukuje tygr ussurijský, případně vlk arktický táhle zavyje tak, že člověku běhá mráz po zádech. Podobných zážitků, ale také mnoho zajímavých poznatků si tradičně odnášejí účastníci večerních prohlídek ZOO Tábor, které budou znovu obnovené tento pátek 24. července.
„Ošetřovatelé při této prohlídce ukážou návštěvníkům, jak se naše zvířata chovají za setmění. Ta, která zrovna nespí – především šelmy – totiž začínají být se sluncem zapadajícím za obzor více aktivní,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka s tím, že při večerní prohlídce zoo se platí obvyklé vstupné. Je však zapotřebí vstupenky si zakoupit předem, a to přes e-shop táborské zoo: https://eshop.zootabor.eu/vecerni-prohlidka/ . Mluvčí také doporučuje účastníkům vzít si s sebou baterku nebo jiný zdroj světla, aby po setmění dobře viděli na cestu. Účastníci noční prohlídky ZOO Tábor se vydají na cestu po zoo ve 20.30 hodin, sraz mají u hlavního vchodu ve 20.15 hodin.

Táborská zahrada se vzpamatovává po jarním omezení provozu zaviněném nuceným uzavřením v době celorepublikových koronavirových restrikcí. Kvůli této komplikaci jí vznikly ztráty ve výši zhruba milion korun, a tak najíždí do obvyklé programové nabídky jen postupně. Oblíbené noční prohlídky zoologické zahrady spouští až nyní, zatímco například přenocování přímo v areálu desetihektarové zoo plné divokých šelem či den s ošetřovatelem jsou zážitkové programy, které Táborští obnovili už před několika týdny. I při těchto akcích se účastníci dozvědí o zvířatech spoustu zajímavostí, a to přímo od zkušených ošetřovatelů. Navíc také poznají práci, která opravdu není o mazlení nebo hraní si s roztomilými zvířátky.

Filip SUŠANKA

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)