Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na Jihlavsku přibylo za středu dalších deset lidí nakažených covidem-19, přibývají preventivní opatření

Na Jihlavsku ve čtvrtek 22. července přibylo deset lidí nakažených koronavirem, další tři lidé onemocněli na Třebíčsku a jeden na Žďársku. Jeden člověk se uzdravil. Vyplývá to z webu krajských hygieniků na Vysočině.
Jelikož se počet nakažených lidí zvyšuje, přistoupil krajský úřad na Vysočině s účinností od čtvrtka 23. července od 7 hodin ráno k dalším preventivním opatřením. Až do odvolání obnovuje pro veřejnost povinnost zakrývání dýchacích cest (úst a nosu) rouškami nebo jiným vhodným způsobem ve vnitřních prostorách úřadu.
Důvodem je zhoršení epidemiologické situace v regionu a snaha vedení úřadu preventivně předcházet možnému šíření COVID-19. Opatření se týká jak hlavní budovy úřadu na Žižkově ulici v Jihlavě, tak detašovaných pracovišť na ulici Seifertova, Věžní nebo Žižkova 16. Povinnost nosit na pracovišti roušku platí zároveň pro všechny zaměstnance úřadu v situacích, kdy přicházejí do přímého kontaktu s klienty. Krajský úřad s ohledem na bezpečnost klientů přijal i další hygienická opatření. 'Zároveň doporučujeme veřejnosti vyřizovat maximum agendy směřující na krajský úřad nebo Kraj Vysočina elektronicky nebo telefonicky, schůzky si sjednávat na konkrétní hodinu a při fyzickém pohybu na úřadě dodržovat bezpečný odstup od ostatních ideálně dva metry', uvedla mluvčí úřadu Jitka Svatošová.

Návštěvy jsou zakázány v šesti domovech pro důchodce - Domov pro seniory Havlíčkův Brod v Husově ulici, Domov ve Věži, Domov pro seniory v Humpolci, Domov Ždírec, Jeřabin Pelhřimov a Domov důchodců Onšov.
Pro návštěvy jsou už několik dní zavřené i nemocnice v Jihlavě a Havlíčkově Brodě.

Podle hygieniků jsou preventivní opatření rozumná. Nové případ se stále objevují, jejich začátek je spojený s Větrným Jeníkovem; nyní jsou i v jihlavské firmě Bosch. Tam je to problém, protože tam za prací jezdí lidé z celé Vysočiny. V Alzheimercentru Jihlava má covid-19 podle hygieniků pět klientů a čtyři zaměstnanci. Domov má asi 100 klientů, budou plošně testovaní.

COVID-19 v Kraji Vysočina
Stav k 22.7.2020 - 18:15 hodin:

Celkový počet osob s prokázanou nákazou: 267 - nových případů: 14
z toho v okrese Jihlava: 69 - 10
z toho v okrese Havlíčkův Brod: 104 - 0
z toho v okrese Pelhřimov: 3 - 0
z toho v okrese Třebíč: 41 - 3
z toho v okrese Žďár nad Sázavou: 50 - 1

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)