Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Řidič osobního auta ze Zlínska na dálničním přivaděči v Jihlavě nadýchal více jak dvě promile alkoholu

Na dálničním přivaděči směrem na Jihlavu zastavili policisté v pátek 7. srpna po jedné hodině odpoledne osobní auto WW, jehož čtyřiačtyřicetiletý řidič ze Zlínska nadýchal 2,17 promile alkoholu. Podobné hodnoty ukázaly i opakované zkoušky. Muži policisté odebrali řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
'S více než jedním a půl promile alkoholu v sobotu 8. srpna před druhou hodinou ráno řídil v Jihlavě v ulici U Hřbitova Renault Thalia osmadvacetiletý muž. Přišel o řidičský průkaz a policisté mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu. U řidiče při dechové zkoušce policisté naměřili hodnotu 1,83 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiapadesátiletý muž, který řídil vozidlo opilý. V neděli 9. srpna jel kolem páté hodiny odpoledne s automobilem Škoda Octavia v Havlíčkově Brodě ve směru z ulice Bezručova na ulici Nádražní, kde ho zastavili policisté z obvodního oddělení. 'Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,94 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška vykazovala hodnotu 3,06 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Případ policisté zadokumentovali a ve věci provádí šetření. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok', informoval policejní mluvčí Martin Hron.

V neděli 9. srpna zastavili policisté v pět hodin odpoledne v Havlíčkově Brodě na ulici Jihlavská vozidlo Ford Mondeo. Řidičem byl dvaapadesátiletý muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku a muži naměřili hodnotu 1,29 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté opilému řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Policejní inspektor muži sdělil podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řídil přes vyslovený zákaz řízení

Velkomeziříčští policisté zastavili v neděli 9. srpna kolem půl jedenácté dopoledne na ulici Jihlavská ve Velké Bíteši vozidlo Opel Astra, jehož řidičem byl šedesátiletý muž. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od letošního července vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Dále byla u muže provedena dechová zkouška, která měla pozitivní výsledek. Prvotní měření vykazovalo hodnotu 2,11 promile alkoholu v dechu. Opakovaná měření vykazovala hodnoty 2,10 a 2,24 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Policisté z obvodního oddělení Světlá nad Sázavou prováděli v pátek 7. srpna okolo deváté hodiny večer běžnou silniční kontrolu, při které v ulici Sázavská zastavili osobní automobil Ford C-Max, který řídil dvaašedesátiletý muž. 'Policisté s řidičem v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,49 promile. Z toho důvodu policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedl policejní mluvčí David Linhart s tím, že poté případ zadokumentovali jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Žena řídila pod vlivem alkoholu
Policisté z obvodního oddělení z Kamenice nad Lipou prováděli v pátek 7. srpna před devátou hodinou večer běžnou silniční kontrolu v obci Vodná na Pelhřimovsku, při které zastavili osobní automobil Mazda, který řídila dvaatřicetiletá žena. Policisté s řidičkou v rámci kontroly provedli dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,7 promile. Z tohoto důvodu policisté ženě zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz. Následně celou událost zadokumentovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Řidič měl přes dvě promile alkoholu

Na Telčsku odhalili policisté včera řidiče motorové koloběžky, který měl přes dvě a půl promile alkoholu. Ve čtvrtek 6. srpna jel před jedenáctou hodinou večer v Telči po ulici Na Posvátné směrem na Oldřichovo náměstí. Policisté ho zastavili a provedli kontrolu. U osmatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,66 promile alkoholu. Policisté mu další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič nadýchal přes jedno promile
Ve čtvrtek 6. srpna kolem desáté hodiny dopoledne zastavila policejní hlídka v katastru obce Vyskytná osobní automobil Volvo, jehož řidičem byl osmadvacetiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,58 promile alkoholu. Výsledky opakovaných zkoušek byly 1,53 a 1,43 promile. Policisté muži další jízdu na místě zakázali. Svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)