Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zpronevěra peněz, vloupání do garáže či obtěžující opilec

Dvaačtyřicetiletá žena na Polensku v rámci svého zaměstnání vybírala za doručené zásilky na dobírku finanční hotovost. Od dubna do června ve čtyřech případech převzala od příjemců zásilek peníze, které si ale ponechala a použila pro svoji potřebu. Získala tak neoprávněně přes deset tisíc korun. Policejní inspektor tak ženě z Pelhřimovska na základě trestního oznámení sdělil podezření ze spáchání přečinu zpronevěry. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž z Jihlavy dluží na výživném přes dvacet tisíc korun
Vyživovací povinnost na sedmiletého chlapce neplní od loňského podzimu osmatřicetiletý muž z Jihlavy. Měsíčně má platit přes dva tisíce korun a celkově tak dluží více než dvacet tisíc korun. 'Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení', uvedla mluvčí J. Kroutilová.

Opilý muž obtěžoval kolemjdoucí v Jihlavě na parkovišti, skončil na záchytce
Opilý muž obtěžoval v úterý 1. září kolem půl sedmé večer na parkovišti v ulici Havlíčkova v Jihlavě hlukem a vulgárními výrazy kolemjdoucí. 'Přivolaní policisté zjistili, že muž byl opilý, nebyl schopen samostatné chůze, odmítal spolupracovat a ke svému okolí se choval agresivně. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,77 promile alkoholu', uvedla mluvčí s tím, že policisté jej odvezli vystřízlivět na záchytku. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Recidivista ukradl v Třebíči na Karlově náměstí v obchodě parfém
Ze spáchání trestného činu je podezřelý jednačtyřicetiletý muž, který sebral v prodejně v Třebíči zboží za jeden tisíc korun. 'Jedná se o recidivistu, v minulosti byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen, z věznice, kde si odpykal trest odnětí svobody, byl propuštěn letos v červnu. Přesto v úterý 1. září v prodejně na Karlově náměstí odcizil po desáté hodině dopoledne parfém a z místa utekl', uvedla J. Kroutilová s tím že přivolaní strážníci podezřelého muže vypátrali a poté směřoval na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Muž je podezřelý spáchání přečinu krádeže, případ policisté prověřují.

Pachatel poškodil v Havlíčkově Brodě vchodové dveře, škoda je přes 30 tisíc korun
Neznámý pachatel v ulici Beckovského v Havlíčkově Brodě poškodil u jedné z budov dvoukřídlé vchodové dveře, čímž majiteli způsobil škodu přes třicet tisíc korun. K případu došlo v době od odpoledních hodin pátku 28. srpna do šesté hodiny ráno pondělí 31. srpna. 'Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Tomu za takový trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Neznámý pachatel v Rynárci sebral z garáže horské jízdní kolo
Pelhřimovští policisté prověřují případ vloupání do garáže, ke kterému došlo v době od čtvrtka 27. srpna do večerních hodin pondělí 31. srpna v obci Rynárec. 'Dosud neznámý pachatel vnikl v době od čtvrtka 27. srpna do večerních hodin pondělí 31. srpna v Rynárci u Pelhřimova na pozemek u domu, násilím se vloupal do garáže, odkud sebral horské jízdní kolo Olpran žluté barvy. Majiteli způsobil škodu předběžně kolem pěti tisíc korun', uvedla mluvčí. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Za takový trestný čin lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

Devatenáctiletý řidič vozu Alfa Romeo měl pozitivní test na drogy
Devatenáctiletý řidič, který jel v úterý 1. září kolem půl šesté večer po ulici Pražská v Pelhřimově v autě Alfa Romeo, měl pozitivní test na opiáty. 'Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl', uvedla S. Rázlová s tím, že muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)