Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež kosmetiky, lešení, opilý cyklista, dvě zranění při nehodě

Dosud neznámý zloděj sebral v pondělí 7. září v jedné z prodejen v Hradební ulici v Jihlavě z regálu holicí strojky, parfémy a pleťovou kosmetiku. Tyto věci si pachatel vložil do tašky a bez zaplacení z obchodu odešel, čímž poškozené společnosti způsobil škodu převyšující částku 11 tisíc korun. Pachateli, po kterém pátrají policisté, v případě jeho dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Uvedl to policejní mluvčí David Linhart.
Náměští nad Oslavou se projížděl opilý cyklista
Osmatřicetiletý cyklista v Nádražní ulici v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku v úterý 8. září po jedenácté hodině dopoledne nadýchal 0,56 promile. 'Policisté muži zakázali další jízdu a celou událost zadokumentovali jako přestupek v dopravě, ze kterého se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem', uvedl D. Linhart.

Krádež lešení z rozestavěného domu v Lipnici nad Sázavou
Dosud neznámý pachatel vnikl v době od pátku 4. září do pondělí 7. září v Lipnici nad Sázavou na pozemek u rozestavěného domu a následně do vnitřních prostorů domu, odkud sebral tři kostky HAKI lešení. 'Majiteli tak vznikla škoda kolem čtyřiceti tisíc korun. Přivolaní policisté ze Světlé nad Sázavou zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Za uvedenou trestnou činnost mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Při dopravní nehodě v Lípě na Havlíčkobrodsku utrpěli dva lidé zranění
V úterý 8. září kolem půl třetí odpoledne se stala v obci Lípa na Havlíčkobrodsku dopravní nehoda, při které se lehce zranily dvě osoby. 'Dvaadvacetiletý řidič vozidla Volkswagen v křižovatce nedal přednost projíždějícímu autu Škoda a došlo ke střetu. Řidiče vozidla Škoda na místě ošetřila zdravotnická záchranná služba. Jeho spolujezdkyni zdravotníci převezli s podezřením na lehké zranění na ošetření do nemocnice. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku kolem sta tisíce korun', popsala nehodu S. Rázlová a doplnila, že dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Policisté nehodu dále šetří.

Třiadvacetiletý muž v Humpolci řídil bez příslušného řidičského oprávnění
Humpolečtí policisté zastavili v úterý 8. září kolem půl třetí odpoledne v ulici Jihlavská osobní automobil Ford, jehož řidičem byl třiadvacetiletý muž. 'Provedená lustrace ukázala, že není vlastníkem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala S. Rázlová s tím, že policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

V Novém Veselí ležel na vozovce opilý muž
V Novém Veselí na Žďársku ležel v úterý 8. září kolem jedné hodiny ráno na vozovce osmašedesátiletý muž, který nebyl schopen samostatné chůze. Dechová zkouška naměřila 2,09 promile alkoholu. 'Vzhledem k tomu, že muž svým chováním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté, kteří byli na místo zavoláni, ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', dodal S. Rázlová.
Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)