Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Vodní ráj v Jihlavě nebude v září uzavřen, návštěvníků v sezoně bylo kvůli počasí a také koronaviru méně

Největší aquapark na Vysočině, Vodní ráj v Jihlavě, nebude mít v září pravidelnou technologickou odstávku. Neplánované uzavření aquaparku proběhlo již od 13. března do 29. května kvůli epidemii koronaviru a následnému vyhlášení nouzového stavu v zemi vládou ČR. Uvedl to tiskový mluvčí provozujících Služeb města Jihlavy s.r.o. Martin Málek.
'Během této nucené přestávky byly provedeny veškeré údržbářské a opravářské práce včetně vypuštění a opětovného napuštění bazénových van. Tyto práce nelze dělat za běžného provozu. Zajímavostí také je, že to je poprvé za osmnáct let provozu kryté části Vodního ráje kdy v září neproběhne pravidelná technologická odstávka', doplnil mluvčí.

Během letní sezony Vodní ráj navštívilo od 13. června do 6. září 58 267 lidí. Do kryté části si vstupenku zakoupilo 29 125 hostů; bazény a atrakce venkovního areálu využilo 29 142 milovníků koupání. 'Oproti loňské letní sezóně jde v našem aquaparku o pokles 17 363 lidí. Vzhledem k vývoji počasí a výskytu covidu 19, považujeme tato čísla za úspěch. Kupodivu to nebyla ani nejhorší sezóna za existenci Vodního ráje, protože v roce 2004 navštívilo venkovní část pouze 26 032 lidí', konstatoval M. Málek.

Letní dny s vysokými teplotami za sebou byly pouze v srpnu. 'Děkujeme všem našim příznivcům, kteří i přes ne příliš vydařené léto a koronavirovou situaci k nám našli cestu. Věříme, že u nás prožili příjemné letní chvilky a příští rok s námi oslaví již 21. letní sezónu na Vodním ráji', zakončil M. Málek.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)