Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté prosí veřejnost o pomoc při hledání čtyřiasedmdesátiletého Josefa Kalouse ze Žďárska

Kriminalisté na Vysočině prosí veřejnost o pomoc při pátrání po čtyřiasedmdesátiletém Josefu Kalousovi, který v úterý 15. září odpoledne odešel z pečovatelského domu v jedné obci na Novoměstsku a do současné doby se nevrátil zpět ani o sobě nepodal žádnou zprávu.
Josef Kalous je vysoký přibližně 175 centimetrů, střední postavy, má zelenohnědé oči a šedé krátké vlasy. Naposledy na sobě měl oblečené červené tričko s krátkým rukávem, šedé tepláky a červenobílé bačkory.

'Ihned poté, co policisté přijali oznámení o pohřešování muže, začali po něm pátrat. Informace o pohřešování s jeho popisem byla předána všem policejním hlídkám. Policisté pohřešovaného muže hledali v místě pečovatelského domu a širokého okolí. Rovněž prověřili zdravotnická zařízení, dopravní spoje, další příbuzné a pátrali po něm i na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se mohl nacházet. Do pátrání po pohřešovaném muži se zapojili také dobrovolní hasiči, psovod a vrtulník s termovizí, přičemž se muže do současné doby vypátrat nepodařilo', informoval policejní mluvčí David Linhart.

Pohřešovaný muž byl naposledy viděn na silnici z obce Jimramov vedoucí na obec Polničku na Žďársku. Dle dosavadního šetření policisté zjistili, že má vazby také na Hlinsko, Českou a Moravskou Třebovou a Poličku.

'Žádáme proto všechny občany, kteří mají informace o tom, kde by se pohřešovaný muž v současné době mohl pohybovat nebo nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňovou linku 158', dodal D. Linhart.

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=19370915201614

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)