Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Výstava uměleckých fotografií Pavla Křečka v galerii Tympanon v Třebíči

Slavnostní zahájení výstavy fotografií Pavla Křečka proběhne ve čtvrtek 17. září v 17 hodin v prostorách galerie Tympanon v Třebíči. Výtvarná neboli umělecká fotografie je vytvářena za účelem naplnění tvůrčí vize umělce. Je také uměním i vědou využívající světla k vytvoření trvalého obrazového záznamu. Pojem tvůrčí fotografie má vícero pojmenování a určitě každý, kdo fotí fotografie s určitým přesahem, si nějaké to pojmenování našel.
Pavel Křeček (*1974, Třebíč) se často věnuje inscenované tvorbě, především u portrétů. Rád také pracuje s nelogičností až obyčejností, se zasazením těchto témat do přírody a návazností na ni. Je členem třebíčského fotografického sdružení Trefos.

Jak autor o sobě říká: „Co mě konkrétně na fotografii baví a fascinuje, jsou emoce, světlo, samotní lidé a převážně proces pořízení snímků. Náměty vidím všude kolem sebe. Tvořím si jakousi imaginaci ve své hlavě, a nemusím vždy přesně vědět, kam směřuji a co chci vyjádřit.“ Hodně autorových fotek vzniklo jen s odvahou chtít se do něčeho pustit. Fotograf, vlastně nejen fotograf, by se neměl bát sám sebe, svého neúspěchu a svého selhání.

Vystavované fotografie jsou sestavené z více souborů. Najdete mezi nimi portréty žen, dále fotografie, jak autor sám říká, „které prošly kolem mě“, a fotografie, které jsou zasazené a snímané v jeho pracovním prostředí. Fotografie jsou bez popisku, ale pokud budete chtít poodhalit vznik některých z nich, autor vám vše velmi rád v den vernisáže vysvětlí.

Výstava v galerii Tympanon potrvá do 1. listopadu.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)