Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zaplatil osm tisíc za dětský traktor, nedostal nic; opilec vykopl dveře na jihlavském nádraží či řidiči bez řidičáku

Muž z Havlíčkobrodska si z jednoho internetového portálu objednal dětský traktor v hodnotě necelých osmi tisíc korun, přičemž tuto částku plus poštovné čtyři sta korun zaslal prodávajícímu na jeho bankovní účet. Od obdržení platby ale prodávající s kupujícím přestal komunikovat a zboží mu do současné doby nezaslal. Policisté ze Světlé nad Sázavou případ evidují jako přečin podvodu, za který pachateli v případě jeho dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Uvedl to policejní mluvčí David Linhart.
Na jihlavském městském nádraží řádil opilec
Opilý muž v ulici U Městského nádraží v Jihlavě v úterý 15. září před jedenáctou hodinou večer u čekárny nádražní budovy vykopl dřevěnou výplň dveří, čímž je poškodil a způsobil tak majiteli objektu škodu ve výši jeden tisíc korun. 'Policisté, kteří na místo přijeli, jej vyzvali, aby upustil od svého protiprávního jednání, na což nereagoval, a proto se ho rozhodli zajistit. Následně s ním provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 2,98 promile', informoval mluvčí s tím, že muž neskýtal žádné záruky, že ve svém jednání nebude pokračovat, policisté jej převezli na záchytku k vystřízlivění. Následně policisté událost zadokumentovali jako přestupky proti majetku a proti veřejnému pořádku, ze kterých se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem, kde mu hrozí až několikatisícová pokuta.

Vandal poškodil lak karoserie u zaparkovaného auta
O víkendu v ulici nádražní v Bystřici nad Pernštejnem poškodil neznámý vandal zaparkované osobní auto Škoda Octavia. 'Neznámý pachatel u vozu poškodil lak karoserie u zavazadlového prostoru, čímž jeho majiteli způsobil škodu ve výši čtyř tisíc korun. Policisté v současné době událost evidují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají', konstatoval mluvčí.

Sedmapadesátiletý řidič nadýchal 2,08 promile
Policisté z Pelhřimova zahájili trestní stíhání sedmapadesátiletého muže, který řídil osobní auto pod vlivem alkoholu. 'K celé události došlo již 29. srpna před osmou hodinou večer na ulici Nádražní. Policisté zde v tu dobu prováděli v rámci obchůzkové služby běžnou silniční kontrolu, při které zastavili osobní automobil Hyundai. Sedmapadesátiletý muž, který vozidlo řídil, ale jevil silné známky opilosti, a proto se s ním policisté rozhodli provést orientační zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Tato zkouška byla pozitivní a vykazovala hodnotu 2,08 promile', podotl mluvčí s tím, že proto policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Následně věc zadokumentovali jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. V současné době je ve věci konáno zkrácené přípravné řízení.

Policisté na Třebíčsku odhalili dva hříšníky se zadrženými řidičskými průkazy
Při běžné silniční kontrole zastavili policisté v úterý 15. září po osmé hodině ráno v ulici Bezručova v Třebíči osobní auto Ford Mondeo, jehož pětatřicetiletý řidič policistům nepředložil řidičský průkaz. 'Ti lustrací zjistili, že má městským úřadem vysloven platný zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel až do října roku 2021. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a případ poté zadokumentovali jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání', uvedl D. Linhart.

Doplnil, že k obdobnému případu došlo také v úterý 15. září po čtvrté hodině odpoledne v obci Račice na Třebíčsku, kdy třiačtyřicetiletý řidič osobního auta Renault při běžné silniční kontrole nepředložil řidičský průkaz. 'Policisté z Hrotovic zjistili, že má rovněž pravomocným rozhodnutím městského úřadu vysloven zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel, a to až do ledna 2022. V obou případech tak mužům za jejich protiprávní jednání hrozí tresty odnětí svobody až na dva roky', dodal mluvčí.

A ještě hříšník bez řidičského průkazu v Chotěboři
V úterý 15. září okolo desáté hodiny dopoledne prováděli policisté z Chotěboře na Havlíčkobrodsku běžnou silniční kontrolu v ulici Sokolohradská, při které zastavili osobní auto Opel, který řídil třicetiletý muž. 'Policisté v rámci kontroly řidiče prolustrovali v dostupných policejních evidencích, ze kterých vyšlo najevo, že má rozhodnutím příslušného městského úřadu vysloven platný zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel, a to až do září roku 2021', uvedl mluvčí. Doplnil, že policisté muži zakázali další jízdu a poté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)