Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež nafty; u Cejle boural motorkář; alkohol a drogy za volantem

Ze tří nákladních aut odčerpal neznámý zloděj od pátku 18. září do půl osmé ráno pondělí 21. září v ulici Nádražní v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku více jak dvě stě litrů nafty. Dosud neznámý pachatel u tří nákladních vozidel poškodil víčka palivových nádrží a následně odčerpal a ukradl naftu. Majiteli tak vznikla škoda přes deset tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Případ nadále prověřují a po pachateli, kterému hrozí až dvouleté vězení, pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
U Cejle na Jihlavsku havaroval motorkář, skončil v nemocnici
V pondělí 21. září před polednem v obci Cejle řidič motocyklu Aprilia ve směru na Dvorce při projíždění zatáčky dostal smyk, který nezvládl, a havaroval. Při nehodě se dvacetiletý řidič zranil a záchranáři jej převezli na ošetření do jihlavské nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda přes třicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté dále šetří.

Dvacetiletý muž řídil v Pelhřimově pod vlivem alkoholu
Pelhřimovští policisté zastavili v pondělí 21. září kolem půl druhé ráno v ulici Čajkovského osobní auto Ford. Devatenáctiletý řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Naměřená hodnota činila 0,70 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Z přestupku na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Test na drogy byl u řidiče ve Žďáře nad Sázavou pozitivní
V pondělí 21. září krátce před osmou hodinou večer zastavili policisté v ulici Okružní ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičem byl čtyřiatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost kokainu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', uvedla S Rázlová.

Řidič v Jihlavě byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 21. září jel po deváté hodině dopoledne sedmašedesátiletý řidič vozidla Renault Megane v Jihlavě po ulici Romana Havelky, kde ho zastavila policejní hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,49 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Dále zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, ze spáchání kterého je řidič podezřelý. Případ policisté prověřují.

Muž na Třebíčsku řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiačtyřicetiletý muž, který řídil vozidlo, i když má uložený zákaz. V pondělí 21. září jel po deváté hodině dopoledne s vozidlem Renault Espace po silnici ve směru od Třebíči na Budíkovice. 'Policisté zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven od letošního léta mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který skončí až na začátku roku 2022. Dechová zkouška u něho byla negativní. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat', uvedla mluvčí Jana Kroutilová s tím, že policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)