Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí polský film Corpus Christi

Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 28. září od 19.30 hodin v kině Dukla snímek Corpus Christi. Daniel se po propuštění z nápravného zařízení v rozporu se zákony ujme podvodným jednáním i dílem náhody farnosti v malém městě. Byť nemá žádnou průpravu pro výkon kněžského povolání, dokáže posléze hluboce oslovit všechny, kteří se s ním potkají při bohoslužbách nebo i jen na ulici. Výjimečné drama polského režiséra Jana Komasy si získává srdce diváků po celém světě. A to i srdce ateistů.
Danielovi je dvacet let a nestrávil roky v semináři, ale v nápravném zařízení. Přesto má blízko k Bohu, církev mu dává smysl a rád by se stal knězem. Jenže pro někoho, kdo spáchal trestný čin, to může být jen zbožné přání. Po propuštění má nastoupit do truhlárny na malém městě – náhoda nebo snad osud mu však poskytne příležitost, jak se místo nástupu do práce stát knězem a pečovat o místní farnost. Lidé jsou zpočátku především z důvodu jeho mládí značně nedůvěřiví, avšak postupem času si Daniel získá srdce i těch nejzatvrzelejších. On, který nemá příslušné vzdělání, dokáže oslovit lidi mnohem hlouběji a silněji, než kdokoliv z jeho předchůdců.

Corpus Christi je filmem nejen o víře, ale také o lidskosti, porozumění, provinění, odpuštění i smíření.

Filmový zážitek pro ty, kteří v sobě mají víru, ale i pro ty, kteří jí možná teprve hledají.

Pořadatelé žádájí návštěvníky Filmového klubu Jihlava, aby dodržovali platná hygienická opatření a měli při projekci nasazenou roušku.


Corpus Christi
(Boże Ciało)
Polsko, 2019, barevný, české titulky, 115 minut
Režie: Jan Komasa
Scénář: Mateusz Pacewicz
Kamera: Piotr Sobociński Jr.
Hudba: Jevgenij Galperin, Sacha Galperine
Produkce: Leszek Bodzak, Aneta Cebula-Hickinbotham Hrají: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Barbara Kurzaj, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn, Łukasz Simlat a další.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)