Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: bouračka u Žatce; zaplacená kabelka nepřišla; krádež nářadí

Sedmatřicetiletá řidička fabie bourala v sobotu 26. září před desátou hodinou dopoledne u Žatce na Jihlavsku. Při průjezdu zatáčkou dostala vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy na mokrém vozovce smyk, vyjela do protisměru, kde došlo ke střetu s autem Hyundai Tucson. Při nehodě se zranila řidička a její spolujedoucí, obě ženy převezli záchranáři do nemocnice. V nemocnici skončil i řidič hyundaje. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní, škoda na autech je asi 240 tisíc korun. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Mladá žena řídila v Třebíči auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelá pětadvacetiletá žena, která řídila vozidlo, i když má uložený zákaz. V pátek 25. září jela před pátou hodinou odpoledne s vozidlem Škoda Octavia v Třebíči po ulici Řípovská. 'Policisté, kteří ji zastavili, zjistili, že má řidička na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven od letošního léta zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který skončí až na konci příštího roku', informovala J. Kroutilová. Dechová zkouška u ní byla negativní. Policisté ženě zakázali pokračovat v další jízdě, je podezřelá ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté prověřují.

Policisté řeší případ krádeže v dílně v Dolní Libochové na Žďársku
V době od druhé poloviny července do středečního večera 23. září vnikl pachatel na oplocený pozemek, kde se vloupal do dílny a ukradl akumulátor a křovinořez, čímž majiteli způsobil škodu přes deset tisíc korun. Policisté provedli na místě činu ohledání a šetření. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.¨

Žena z Jihlavska zaplatila kabelku, nedostala nic
Obětí podvodníka se stala žena z Jihlavska, která minulý týden zareagovala na inzerát zveřejněný na internetovém portále nabízející k prodeji značkovou dámskou kabelku. 'Žena následně poslala na účet prodejce částku devět tisíc korun, kabelky se ale poté nedočkala. Prodejce s ní přestal komunikovat a přes opakované výzvy ženě zboží neposlal, ani jí nevrátil peníze', informovala Jana Kroutilová s tím, že policisté případ prověřují, úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

Vloupání do stavebních buněk ve Štokách
Policisté pátrají po pachateli, který se u obce Štoky na Havlíčkobrodsku vloupal do stavebních buněk. Ke spáchání činu došlo v době od úterý 22. září do středečního odpoledne. 'Pachatel vnikl na staveništi do dvou buněk, které prohledal. Odcizil úhlové brusky, bourací kladiva, svářečku, nivelační přístroj, kompresor a další věci. Způsobil tak škodu přes sto tisíc korun', popsala mluvčí s tím, že případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Vloupání do chaty v Polici na Třebíčsku
Policisté pátrají po pachateli, který se v době od úterý 22. září do čtvrtečního odpoledne vloupal do rekreační chaty. U Police na Třebíčsku vnikl na oplocenou zahradu, kde se vloupal do chaty. Objekt prohledal. Majiteli vznikla škoda poškozením zařízení. Místo činu policisté ohledali a zadokumentovali, dále provedli šetření. Pachatel se dopustil dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Policisté po něm pátrají.


Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)