Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: distributorka drog z Telečska byla dopadena či vandal počmáral fasádu

Kriminalisté dopadli distributorku drog, která na Telčsku prodávala pervitin. Policejní komisař zahájil trestní stíhání devětadvacetileté ženy z Jihlavska, byla obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněná žena byla v minulosti za drogovou trestnou činnost již odsouzena. Přesto, že byla potrestána podmíněným trestem odnětí svobody se zkušební dobou v trvání až do podzimu příštího roku, prodávala žena pervitin. Drogy distribuovala dalším osobám letos v létě. Zájemci si od ní pervitin kupovali na různých místech v Telči, někteří i v desítkách případů. Dopadnout distributorku se jihlavským kriminalistům podařilo na základě operativního šetření, případ vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Vandal nastříkal na fasádu nápisy červenou barvou
Více jak patnácti tisícovou škodu způsobil pachatel, který na ulici Malovcova v Pacově na Pelhřimovsku z úterý 29. září na středu posprejoval fasádu domu, na kterou nastříkal nápisy červenou barvou. 'Policisté na případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Pětačtyřicetiletá řidička nadýchala přes jedno promile
Velkomeziříčští policisté kontrolovali v úterý 29. září kolem půl druhé odpoledne na ulici Lánice ve Velké Bíteši osobní automobil Škoda, jehož řidičkou byla pětačtyřicetiletá žena. 'Při dechové zkoušce řidička nadýchala 1,68 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,69 a 1,58 promile. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', uvedla S. Rázlová s tím, že policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

Řidič v Třebíči byl pod vlivem drog
Policisté v Třebíči odhalili řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. Jednadvacetiletý muž jel v úterý 29. září s vozidlem VW Golf po ulici Znojemská, kde ho před desátou hodinou dopoledne zastavila hlídka. 'Policisté zjistili, že se jedná o řidiče, který řidičské oprávnění na konci loňského roku pozbyl, když dosáhl dvanácti bodů za předchozí přestupky. Dále měl muž pozitivní test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, a to na marihuanu. Požití drog přiznal, lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)