Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na jihlavském magistrátu vrcholí přípravy krajských voleb, které proběhnou již tento pátek a sobotu, tedy 2. a 3. října

Magistrát města Jihlavy zajišťuje průběh voleb v 58 volebních okrscích. Volby budou probíhat v pátek 2. října, a to od 14 do 22 hodin a v sobotu 3. října, od 8 do 14 hodin. Pracovníci magistrátu musí do té doby rozvést do volebních místností ve všech okrscích věci, které jsou povinné – například státní vlajku, znak, označení místnosti, náhradní lístky nebo obálky. V letošním roce musí magistrát navíc zajistit také dostatečnou zásobu roušek a dezinfekce.
„Úřad volebním komisím zajišťuje i věci, které nejsou povinné, ale které si vyžádala zkušenost z minulých let. Nechybí tak třeba svítilna a baterky pro případ výpadku proudu, pytle na odpad, kancelářské potřeby, provázky a další drobnosti,“ popsala Alena Holubová, koordinátorka příprav zajišťovaných jihlavským magistrátem.

Příprava materiálů probíhá v tělocvičně základní školy Křížová v Hluboké ulici, kde se potřeby shromažďují na hromádky. Ty si v pátek rozeberou zástupci volebních komisí a odnesou do volebních místností, ve kterých již budou plenty a urny. Po celou dobu voleb jsou na magistrátu osoby, které jsou připraveny do volebních místností obratem dodat chybějící věci jako náhradní volební lístky nebo třeba vlajku.

Aneta HRDLIČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)