Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: mladistvá dívka se opila; opilci skončili na záchytce, opilí a zdrogovaní řidiči

V úterý 6. října přijali policisté v časných ranních hodinách oznámení, že na silnici u Jemnice na Třebíčsku sedí mladá žena se psem. Policisté na místě zjistili, že se jedná o mladistvou dívku, která byla pod vlivem alkoholu, jinak byla v pořádku. Při dechové zkoušce jí naměřili hodnotu jedno a půl promile alkoholu. Policisté informovali její příbuzné a ti si opilou dívku převzali do péče. Dále zjišťují, za jakých okolností se k alkoholu dostala. Policisté informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí, případ dále prošetřují. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muži neplatí na svoje děti výživné
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy osmatřicetiletému muži ze Žďárska, který neplatí výživné na svoji dceru. 'Vyživovací povinnost si muž na dvanáctiletou dívku žijící na Jihlavsku neplní od letošního jara. Měsíčně má platit necelé dva tisíce korun, což plnil pouze částečně. Celkově dluží přes sedm tisíc korun', informovala J. Kroutilová s tím, že policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

'Trestného činu se dopustil také třiadvacetiletý muž z Jihlavy. Vyživovací povinnost si neplní od konce loňského roku na šestiletého syna. Měsíčně má muž platit 1 500 korun a celkově tak dluží patnáct tisíc korun', uvedla J. Kroutilová s tím, že na základě shromážděných důkazů sdělili policisté muži podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Opilí muži, kteří leželi v Pelhřimově na chodníku, skončili na záchytce
V úterý 6. října kolem desáté hodiny večer policisté zajistili dva opilé muže, kteří leželi na ulici Slovanského bratrství v Pelhřimově. 'Muži leželi na chodníku, byli zjevně opilí a nesrozumitelně komunikovali. Při dechové zkoušce čtyřiatřicetiletý muž nadýchal 1,90 promile alkoholu, u devětatřicetiletého muže naměřená hodnota činila 2,66 promile', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že oba muži skončili na záchytce.

Test na drogy byl u řidičů v Jihlavě pozitivní na amfetamin
V úterý 6. října zastavili jihlavští policisté řidiče, u něhož byl test na drogy pozitivní. Osobní automobil Seat kontrolovala policejní hlídka na ulici Okružní v Jihlavě kolem jedenácté hodiny dopoledne. Osmnáctiletý řidič se na výzvu policistů podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který vykázal přítomnost amfetaminu.
Dalšího řidiče, u kterého test ukázal pozitivní hodnotu drog, kontrolovali policisté na ulici Žižkova. Vozidlo Peugeot, které řídil třiadvacetiletý muž, zastavila policejní hlídka kolem páté hodiny večer. Také v tomto případě byl test na drogy pozitivní na amfetaminy.
'Oba muži již v další jízdě pokračovat nesměli a jsou podezřelí ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy', informovala mluvčí Jana Kroutilová.

Dvaačtyřicetiletá řidička nadýchala přes dvě promile
V úterý 6. října kolem půl deváté ráno zastavili policisté u obce Vyskytná na Pelhřimovsku osobní auto Renault, jehož řidičkou byla dvaačtyřicetiletá žena. 'V rámci kontroly se žena podrobila dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 2,12 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,85 a 1,89 promile. Policisté řidičce na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', uvedla policejní mluvčí S. Rázlová s tím, že žena svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

Žena řídila auto pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili v úterý 6. října kolem jedenácté hodiny dopoledne v Jiřicích u Humpolce na Pelhřimovsku osobní vůz Audi. 'Třicetiletá řidička se na výzvu policistů podrobila dechové zkoušce. Naměřená hodnota činila 0,36 promile alkoholu a také opakované měření bylo pozitivní', řekla S. Rázlová s tím, že žena již v další jízdě pokračovat nesměla. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Řidič pod vlivem alkoholu
Policisté kontrolovali v úterý 6. října krátce po půlnoci u obce Vatín na Žďársku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl třiatřicetiletý muž. Ten se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl 0,30 promile alkoholu. Výsledek opakované zkoušky byl 0,32 promile. V další jízdě již pokračovat nesměl a z přestupku na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem. Informovala o tom policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)