Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V druhém kole senátních voleb volilo na parkovištích 50 lidí, volby budou v pátek a v sobotu

Celkem padesát hlasů odevzdali voliči ve středu 7. října v tzv. drive-in volbách do Senátu v Pelhřimově a ve Žďáře nad Sázavou. Na parkovištích odvolili lidé, kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě a do volebních místností vstoupit nemohou.
V Pelhřimově, v obvodu číslo 15, přijelo 29 občanů, na opačném konci kraje, v obvodu číslo 51 ve Žďáře nad Sázavou, dorazilo 21 voličů.
'Volební schránky byly zapečetěny a budou sečteny až po hlasování ve standardním termínu – tedy v sobotu 10. října po 14. hodině', uvedla krajská mluvčí Jitka Svatošová s tím, že volby na vysočinských drive-inech proběhly i tentokrát hladce.

Vzhledem k tomu, že žádné ze sociálních nebo pobytových zařízení na Vysočině nemá nařízenou karanténu krajskou hygienickou stanicí, nevyjede zvláštní volební komise zítra do terénu. Mobilizována bude až v pátek, kdy pravděpodobně dva týmy objedou karanténní voliče na základě jejich telefonické objednávky.

Řádné doplňovací volby do Senátu proběhnou na Pelhřimovsku a Žďársku ve dnech 9. a 10. října. V pátek 9. října budou volební místnosti otevřeny od 14 do 22 hodin, v sobotu 10. října pak od 8 do 14 hodin.

Na Žďársku do druhého kola postoupil Josef Klement z KDU-ČSL, který získal 31,01 procenta hlasů. Na druhém místě se umístil Michal Šmarda z ČSSD, který získal 25,28 procent hlasů.

Na Pelhřimovsku do druhého kola postoupil Milan Štěch z ČSSD, který získal 31,22 procent hlasů. Na druhém místě se umístil Jaroslav Chalupský, bezpartijní za strany Svobodní, který získal 23,54 procent hlasů.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)