Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Záchranáři na Vysočině dostali speciální sanitku pro nadměrně obézní pacienty

Zdravotnická záchranná služba na Vysočině má k dispozici novou sanitku, tzv. XXL sanitku, pro pacienty s morbidní obezitou.
'Speciální automobil bude primárně sloužit pro pacienty, jejichž tělesná váha přesahuje hranici třeba i dvou set kilogramů. Právě u těchto osob nastávají velké problémy ve chvíli, kdy se v důsledku zdravotních obtíží stanou nepohyblivými a je nutné je převézt do nemocnice', informoval mluvčí záchranářů Petr Janáček.

V rámci realizované veřejné zakázky dorazil na základnu v Jihlavě sanitní automobil značky Mercedes-Benz s naftovým motorem o výkonu 140 kW, díky kterému může dosáhnout rychlosti až 158 km/hod.
K transportu obézních pacientů je vozidlo vybaveno samonakládacím (elektro-hydraulickým) nosítkem MEDIROL s nosností 300 kg a transportní vyprošťovací plachtou XXL-uni s nosností až 280 kg. Kromě automatické převodovky nebo klimatizovaného ambulantního prostoru disponuje vozidlo také čtyřcestnou filtrační jednotkou s UV filtrací a NBC a HEPA filtrem.
Celková částka činí 5 317 950 korun. Dodavatelem a současně výrobcem zdravotnické nástavby je firma Fosan s.r.o., Ivančice.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)