Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Muži kradli o volbách v Jihlavě ve škole, policisté je chytili, zlodějům nepomohly ani roušky

Dva muži ve věku dvaadvacet a devětadvacet let sebrali v pátek 2. října kolem páté hodiny večer na základní škole v Jihlavě, která byla otevřená pro veřejnost kvůli volbám, výpočetní techniku, reproduktory, dataprojektor a projekční plátno. Škoda, která krádeží vznikla, byla předběžně vyčíslena na necelých pětadvacet tisíc korun. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že muže policie dopadla.
'Policistům se již kromě pachatelů podařilo zajistit i většinu odcizených věcí', dodala mluvčí s tím, že za trestný čin krádeže lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

Po přijetí oznámení o krádeži začali případ prověřovat policisté. Provedli šetření, zajistili a vyhodnotili záznamy z kamer, ze kterých vyplynulo, že se v budově pohybovali dva podezřelí muži zakrytí na hlavě kapucemi a rouškami. Dále policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ začali ihned policisté obvodního oddělení ve spolupráci s jihlavskými kriminalisty šetřit a po pachatelích pátrat. Na základě operativní činnosti a výborné místní i osobní znalosti se jim v krátké době podařilo zjistit totožnost mužů a oba dopadnout. Policisté zajistili také většinu odcizených věcí. Případ dále prověřují a provádějí další úkony trestního řízení.

'Tento případ svědčí mimo jiné také o tom, že podezřelým mužům nepomohlo ani jejich zamaskování, které v tomto případě znamenalo roušku na obličeji a přes hlavu kapuci', dodala J. Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)