Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: řidička nadýchala přes dvě promile, zdrogovaný řidič či šofér bez řidičáku

Řidička osobního auta Renault, kterou zastavili policisté ve středu 7. října kolem půl šesté večer v ulici Komenského ve Velkém Meziříčí na Žďársku, nadýchala 2,63 promile alkoholu. Výsledky opakovaných zkoušek byly 2,14 a 2,36 promile. Policisté ženě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Alkohol za volantem a vozík bez technické kontroly
Policisté zastavili ve středu 7. října krátce po druhé hodině odpoledne v ulici Žižkova v Havlíčkově Brodě osobní auto Audi, jehož řidičem byl osmačtyřicetiletý muž. 'Muž měl za vozidlem připojený ještě přívěsný vozík, který však neměl platnou technickou kontrolu. Dále byla součástí silniční kontroly dechová zkouška. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,37 promile alkoholu. Stejnou hodnotu vykázalo také opakované měření', informovala mluvčí s tím, že policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Mladý řidič měl pozitivní test na amfetamin
Ve středu 7. října kolem druhé hodiny odpoledne zastavili policisté v ulici Brodské v Habrech na Havlíčkobrodsku vozidlo Renault. 'Šestadvacetiletý řidič se na výzvu policistů podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin. Policisté muže dále vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí S. Rázlová s tím, že v další jízdě již pokračovat nesměl a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmačtyřicetiletý muž, který řídil vůz, i když to má zakázáno. 'Ve středu 7. října jel v Jaroměřicích nad Rokytnou s vozidlem Fiat Marea a před šestou hodinou ráno ho na ulici Kaunicova zastavili policisté, kteří zjistili, že byl řidiči na základě rozhodnutí městského úřadu před necelými dvěma týdny vysloven mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dechová zkouška u něho byla negativní. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Policisté řidiči sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)