Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Magické datum přilákalo do Jihlavy sedm svatebních párů, dva z nich svatbu zrušily kvůli koronaviru

V tuto chvíli máme na sobotu 10. 10. na jihlavské radnici nahlášených celkem pět svateb. Čtyři proběhnou ve velké obřadní síni a jedna v gotické síni. Dvě svatby z původního počtu sedmi obřadů snoubenci zrušili. Svatby budou v sobotu 10. října probíhat od 10:30 do 13:30 hodin. První svatba se původně měla realizovat 10.10. v 10 hodin, ale byla snoubenci zrušena a přesunuta na jiný termín. Jedna svatba se měla konat i mimo úřad, ale i ta byla vzhledem k současné epidemiologické situaci snoubenci zrušena.
Od začátku letošního roku bylo uzavřeno celkem 129 manželství a 4 registrovaná partnerství. Počet dalších plánovaných svateb nelze odhadnout, každý týden se situace mění v závislosti na přijatých opatřeních v souvislosti s onemocněním Covid-19. Hodně snoubenců plánované svatby přesouvá a někdy i ruší.

Snoubenci si vybírají i svatby mimo úřad. V letošním roce se jedna svatba uskutečnila ve vnitrobloku Muzea Vysočiny, další svatba se uskutečnila v Čížově na zahradě, kterou snoubenci rekonstruují na zvířecí farmu.

V současné době má radnice v Jihlavě k dispozici 21 oddávajících. Oddávající se pravidelně střídají, nelze říct, který z nich oddává více nebo méně. Pravidelně oddává i primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Snoubenci si mohou při rezervaci sňatku zarezervovat i konkrétního oddávajícího. Jejich žádostem se matrika snaží vždy vyhovět.

Aktuální harmonogram termínů svateb a oddávajících je pro každý kvartál zveřejněn na webových stránkách města.

Vše k rezervaci svateb je zveřejněno zde: http://extranet.jihlava-city.cz/rezervacesvateb/

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)