Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vloupačky na Havlíčkobrodsku; opilci skončili na záchytce či alkohol za volantem

Do domu v obci Skorkov na Havlíčkobrodsku se násilím vloupal v době od večerních hodin neděle 4. října do odpoledních hodin úterý 6. října neznámý zloděj, který si odtud odnesl potraviny. Vloupáním a krádeží způsobil škodu přes deset tisíc korun a svým jednáním tak naplnil znaky skutkové podstaty dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Případ policisté nadále prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
'Policisté na Havlíčkobrodsku od začátku letošního roku do konce září evidují osmadvacet případů vloupání do rodinných domů. Osm případů se jim do konce tohoto období podařilo objasnit a objasněnost tak činí 28,6 procent. Po osmi případech v tomto období zaevidovali policisté v rámci působnosti obvodních oddělení v Havlíčkově Brodě a Světlé nad Sázavou. Dvanáct případů od začátku roku prověřovali chotěbořští policisté, přičemž při objasňování byli úspěšní a objasněnost činila v tomto období 50 procent', informovala S. Rázlová.

V Třebíči policisté zajistili dva silně opilé muže
Ve středu 7. října byli policisté po desáté hodině večer přivoláni do ubytovacího zařízení v Třebíči, kde se dle přijatého oznámení nacházel agresivní opilý muž a odmítal se zklidnit. 'Muž byl opilý, odmítal spolupracovat, byl hlučný a choval se agresivně. Šestatřicetiletého muže tedy policisté, kteří na místo přijeli, odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnotu 2,34 promile alkoholu', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, případ policisté šetří.
Doplnila, že v objektu navíc ležel na schodech ještě jeho známý. Značně opilý muž nebyl schopen vstát, samostatné chůze, komunikace, ani provedení dechové zkoušky. Také tento muž po vyšetření lékařem střízlivěl na záchytce.

Opilý muž měl přes tři promile alkoholu
Ve čtvrtek 8. října přijali policisté před sedmou hodinou večer oznámení o muži, který leží u jihlavského obchodního centra a nehýbe se. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. 'Muž byl v pořádku ale značně opilý, kdy nebyl schopen se samostatně pohybovat a postarat se o sebe. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,22 promile alkoholu', uvedla J. Kroutilová s tím, že třiatřicetiletého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků
Ve čtvrtek 8. října zastavili policisté po třetí hodině odpoledne v Jihlavě vozidlo Opel Astra, které na křižovatce nezastavilo na signál s červeným světlem Stůj. 'Policisté zjistili, že řidičem je čtyřiadvacetiletý muž, který navíc není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě řidič již nesměl pokračovat', uvedla mluvčí J. Kroutilová s tím, že muž je podezřelý ze spáchání závažných přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý muž, který řídil auto, i přes soudem uložený zákaz
V pátek 9. října jel po desáté hodině dopoledne s vozidlem VW Transportér po silnici v obci Okříšky na Třebíčsku. Policisté automobil zastavili a provedli kontrolu. 'Zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí soudu uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který skončí až na jaře příštího roku', informovala mluvčí J. Kroutilová. Dechová zkouška u něho byla negativní. Třiatřicetiletý muž již v další jízdě nesměl pokračovat, je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Třiašedesátiletý muž za volantem nadýchal alkohol
Třiašedesátiletý řidič auta Škoda, kterého policisté zastavili ve čtvrtek 8. října kolem půl desáté dopoledne v ulici Táborská v Pelhřimově, nadýchal 0,40 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl také pozitivní. 'V další jízdě již muž pokračovat nesměl a z přestupku na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem', uvedla S. Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)