Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: nález munice na Žďársku; krádež stavebního materiálu, vloupání do kůlny či opilci na ulici

Policisté přijali v sobotu 17. října kolem poledne oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici v lese u obce Osová na Žďársku. Policejní pyrotechnik z brněnské expozitury předmět identifikoval jako dělostřelecký granát ráže 7,5 cm Pzgr. 39. Munici pyrotechnik zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
'V souvislosti s případy nálezů munice policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na veřejnost apelují, aby nález předmětů připomínajících munici nebo její součásti, náboje, granáty nebo zbraně okamžitě oznámili na linku tísňového volání 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
V žádném případě s takovými předměty nikdy sami nemanipulujte, nedotýkejte se jich a nikam je nepřevážejte. Neodborným zacházením a sebemenší manipulací s předmětem může dojít k výbuchu nebo výstřelu a můžete tak ohrozit na životě a zdraví sebe nebo ostatní osoby, které se v okolí nacházejí', informovala.
Doplnila, že v případech, kdy je na místo přivolán policejní pyrotechnik, který zjistí, že se nejedná o nebezpečný předmět v podobě munice nebo její součásti, nehrozí oznamovateli za takové oznámení žádný postih.

Krádež stavebního materiálu
Policisté z Chotěboře prošetřují případ krádeže stavebního materiálu, ke kterému došlo u obce Horní Studenec na Havlíčkobrodsku. 'Pachatel v době od pátku 16. října do neděle 18. října odcizil z volně přístupného pozemku u domu hliníkový žebřík, komínové tvárnice, komínové vložky a stavební tvárnice. Majiteli tak vznikla škoda kolem osmi tisíc korun', uvedla S. Rázlová s tím, že policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.
Opilého muže policisté zajistili

Vloupání do kůlny
Policisté pátrají po pachateli, který se v Jihlavě vloupal do zahradní kůlny a způsobil majiteli škodu za více než pět tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od středečního večera 14. října do sobotního dopoledne na ulici U Hlavního nádraží. 'Pachatel vnikl po vypáčení dveří do kůlny, kterou prohledal. Odcizil motorovou pilu, kanystr s pohonnými hmotami, sekery, alkoholické nápoje, lovecký nůž a další věci. Krádeží způsobil škodu přes tři tisíce korun, další škoda vznikla majiteli poškozením dveří', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají.

Opilec skončil na záchytce
V pondělí 19. října kolem půl třetí ráno zajistili policisté značně opilého muže, který se nacházel na ulici Dolnokubínská v Pelhřimově. 'Muž se pohyboval po ulici, vrávoral a padal na zem. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška. Její naměřená hodnota činila 2,27 promile alkoholu', informovala mluvčí S. Rázlová s tím, že vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění.

Opilého muže policisté zajistili
V pondělí 19. října přijali policisté v Jihlavě po desáté hodině večer oznámení, že se na ulici Telečská nachází v lokalitě parku muž, který ležel na zemi. 'Policisté na místě zjistili, že se jedná o devětatřicetiletého muže, který byl značně opilý. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu 3,02 promile alkoholu', uvedla J. Kroutilová s tím, že vzhledem k aktuálnímu chladnému počasí byl ohrožen jeho život a zdraví. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na záchytku vystřízlivění.

Řidička je podezřelá ze spáchání přestupků
V pondělí 19. října jela šestadvacetiletá řidička vozidla Mercedes v Třebíči po ulici M. Majerové, kde ji před čtvrtou hodinou odpoledne zastavila hlídka. 'Řidičský průkaz žena při kontrole nepředložila. Odmítla se bezdůvodně podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou a dopustila se tak přestupku na úseku dopravy. Dechová zkouška u ní byla negativní', uvedla J. Kroutilová s tím, že žena již v další jízdě nesměla pokračovat. Řidička je podezřelá ze spáchání dopravních přestupků, případ policisté šetří.

Test u řidiče byl pozitivní na marihuanu
Policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou zastavili v pondělí 19. října krátce před půl čtvrtou odpoledne u Počátek na Pelhřimovsku osobní auto Honda, jehož řidičem byl osmnáctiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na marihuanu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla S. Rázlová V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)