Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Návštěvníci hřbitovů by měli o Dušičkách dodržovat vládní pravidla a nařízení

Otevírací doba jihlavských hřbitovů zůstává stejná jako obvykle. Kvůli pandemii je omezen pouze stánkový prodej květin – v neděli se neprodává. Na území hřbitovů platí stejná pravidla jako pro pohyb venku v zastavěném území obce, je tedy nutné nosit ochranu dýchacích cest a držet rozestupy. Otevírací doby Ústředního hřbitova, Kalvárie i Židovského hřbitova zůstávají ve standardním režimu.
S návštěvou hřbitova může pomoci také aplikace, která vyhledává podle jména či dalších údajů hrobová místa. Aplikace slouží široké veřejnosti k pohotovému, pohodlnému a přesnému dohledávání zemřelých nebo k doplnění kompletních informací o rodinných hrobových místech.

K vyhledávání je možné využít jméno a příjmení pohřbeného, rok jeho narození či úmrtí, hrob je možné vyhledávat i podle majitele nebo podle čísla hrobového místa. Hledané místo se zobrazí na přehledné interaktivní mapě hřbitova.

Evidence je zpracovaná pro ústřední hřbitov a hřbitov Kalvárii, čítá necelých 10 tisíc hrobů a přes 27 tisíc pohřbených. Do budoucna radnice uvažuje službu rozšířit o evidenci další dvou jihlavských pohřebišť – židovský hřbitov a urnový háj v areálu krematoria.

Aplikaci naleznete na adrese: https://www.jihlava.cz/uvod/d-523552/p1=116189

Ve standardním režimu zůstává také kancelář správy hřbitovů, kontaktní údaje lze najít zde:
http://www.sml-jihlava.cz/hrbitovy/ustredni-hrbitov

Až do úterý 3. listopadu jsou Ústřední hřbitov a hřbitov Kalvárie otevřeny vždy od 7 do 19 hodin.

Aneta HRDLIČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)